Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

10.10.2017 08:30  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Pierwsza sesja tygodnia na rynku terminowym rozpoczęła się od wzrostu kursu kontraktów do 2 499 pkt. Strona popytowa miała problem z trwałym pokonaniem poziomu 2 500 pkt, co dało pretekst podaży do domykania porannej luki popytowej. Do południa kurs cofał się osiągając dzienne minimum na 2 484 pkt, po czym kupujący odzyskali inicjatywę i w drugiej części sesji odrabiali utracone punkty. Zwyżka kursu trwała do końca sesji i wyciągnęła kurs do dziennego maksimum na 2 507 pkt (+0,84%). Aktywność rynku nie była wysoka, w ciągu całej sesji wolumen kontraktów wyniósł 9,5 tys. sztuk i był o około 30% niższy niż w piątek. Wczorajszym wzrostom na GPW sprzyjał rynek niemiecki, który wczoraj zyskiwał (DAX +0,16%).
 
Wczorajsza sesja nie dostarczyła inwestorom wyraźnych emocji ze strony publikacji danych ekonomicznych, podobnie sprawa prezentuje się dziś – kalendarium publikacji jest pustawe. Natomiast już jutro opublikowany zostanie protokół z wrześniowego posiedzenia FOMC, który może być ciekawy w kontekście postrzegania przez gremium inflacji w USA i jej perspektyw.
 
Z technicznego punktu widzenia popyt dołożył kolejną cegiełkę do trwającego odbicia. W trakcie wczorajszej sesji kurs pokonał dotychczasowy krótkoterminowy opór na 2 501 pkt, czym otwarto możliwość przetestowania następnego ważnego poziomu na 2 530 pkt. Wskaźnik MACD w trakcie trwającej korekty zatrzymał spadek tuż powyżej poziomu zera, a w trackie wczorajszej sesji zbliżył się do linii sygnalnej i jest już o krok od wygenerowania sygnału wzrostowego. Z kolei ADX nadal informuje o osłabianiu się tendencji wzrostowej (efekt konsolidacji i korekty), jednak nadal premiuje stronę popytową. 
 
Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda