Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

11.10.2017 08:29  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Notowania wrotkowej sesji podciągnęły dalej kurs do góry. Wnioski z wypowiedzi przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych w zakresie odłożenia na później prac nad tzw. ustawą spreadową istotnie poprawiły nastroje dla sektora bankowego, który był głównym motorem wzrostu indeksu bazowego.

Na wykresie 60—min FW20 uprzednie przełamanie lokalnego maksimum z początku października dało impuls do mocniejszej zwyżki. Jednocześnie na podstawie ostatniej korekty (3-5 październik) wsp. Fibonacciego 1,618 oraz 2,618 określają poziomy docelowe w pobliżu 2526 i 2575 pkt. Pierwszy bastion jest zdobyty, kurs zatrzymał się w tej strefie. Dla ewentualnego ruchu powrotnego pierwszym wsparciem jest 2496 pkt.

Jednocześnie pojawiające się negatywne dywergencje na wybranych wskaźnikach AT (RSI, oscylator stochastyczny) zwiększają prawdopodobieństwo takiej korekty. Rosnący ADX potwierdza obecność trendu wertykalnego. Na diagramie dziennym (kontynuacyjnym) notowania zmierzają do sierpniowo – wrześniowych szczytów w obszarze 2540 pkt. Niestety obroty nieco osłabły i nie sprzyjają umocnieniu kursu. Na MACD pojawił się sygnał kupna, natomiast układ średnich 15 i 30 sesyjnych jeszcze pozostaje we wskazaniach sprzedażowych. 
 
Na nowe rekordowe poziomy wchodzą kontrakty terminowe na DJIA, natomiast przy poziomie ostatnich szczytów po ostatniej zwyżce pozostają futures S&P500 i Nasdaq100. Osłabienie wzrostowego impetu i kilkusesyjna konsolidacja doskwiera też instrumentom na DAX i Eurostoxx50. Zmiana tych kontraktów od wczorajszego popołudnia implikuje neutralne / lekko wzrostowe otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium istotniejszą informacją może być protokół z ostatniego posiedzenia FOMC.
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda