Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM Alior Bank - Raport Futures

13.10.2017 08:43  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Czwartkowa sesja przyniosła niewielką korektę wcześniejszej zwyżki. Po wzrostowym otwarciu w połączeniu z luką cenową siły byków dość szybko osłabły i cofnięcie popytu oraz większa presja na zamykanie długiej pozycji (spadek LOP) zepchnęły kurs na niższe poziomy cenowe. Na wykresie 60min punkt odwrotu został z dużą precyzją oznaczony wsp. 2,618 z lokalnej korekty z początku października.

W tym interwale pierwsze wsparcie, aczkolwiek niezbyt silne, kształtuje się blisko 2526 pkt. Kolejnym mocniejszym punktem zatrzymania jest wcześniej pokonany opór 2496 pkt. Wskaźniki AT z godnie z ruchem kursu schodzą w dół, nie są wykazywane dywergencje. Na wykresie dziennym niewielkie cofnięcie kursu względem środowej, mocne zwyżki, nie jest niczym szczególnym.

Technicznie byłby wykonywany ruch powrotny do linii wcześniejszych szczytów tj. 2540 pkt. Do tak określonego wsparcia niewiele brakuje i istnieją uzasadnione obawy o naruszenie tego obszaru. Bardziej miarodajna może się więc okazać o 14 pkt. niższa bariera oznaczona na wykresie 60-min (2526 pkt.). Na poziomie indeksu bazowego utrzymujące się pozytywne nastawienie do sektora bankowego przy neutralnym zachowaniu energetyki nie było stanie skompensować pogorszenie nastrojów dla paliwówki, dla której, patrząc po obrotach, zabrakło chęci kupujących. 
 
Na giełdach zagranicznych trwa proces lokalnej konsolidacji, kontrakty terminowe na główne indeksy amerykańskie (S&P500, DJIA, Nasdaq100) wyhamowały wcześniejszą zwyżkę, na szybszych wskaźnikach AT pojawiają się negatywne dywergencje w strefach mocnego wykupienia rynku. Podobne zachowanie jest obserwowane na futures na DAX i Eurostoxx50. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o inflacji konsumenckiej w Niemczech i USA, oraz raport o sprzedaży detalicznej w USA. W Polsce pojawi się raport o wrześniowej inflacji bazowej. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda