BM Alior Bank - Raport Futures

09.11.2017 08:50  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Z wczorajszą sesją po względnie neutralnym otwarciu kurs FW20 w dalszych godzinach już tylko pogłębiał spadek. Osłabienie uprzednio pozytywnego sentymentu na sektorze bankowym i znaczne pogorszenie nastawienia dla energetyki skutkowało generalnie większą presją podaży.

Na wykresie 60-min kurs instrumentu złamał wsparcie uprzednio pokonanego szczytu 2541 pkt. nadając bieżącej zniżce mocniejszego znaczenia niż tylko klasyczny ruch powrotny. W tej sytuacji roboczą tezą byłoby zejście notowań do poprzedniego dołka 2492 pkt. i tak określone jest pierwsze wsparcie. Na wykresie dziennym potwierdzenie zyskała wtorkowa świeca spadającej gwiazdy, które maksimum zrównało się z oporem październikowego szczytu. Tym samym nadal obowiązuje kształtowany od końca sierpnia trend boczny o granicznych wartościach 2430 pkt. i 2577 pkt. Po nieudanym testowaniu wspomnianej strefy oporu rośnie teraz prawdopodobieństwo zejścia do podstawy. 
 
Na poziomie spółek indeksu bazowego słabo wypada energetyka. Zapowiedzi PGE o możliwym utrzymaniu zawieszenia wypłat dywidend zostały źle odebrane przez rynek. Technicznie kurs wybił się dołem w blisko rocznego kanału wzrostowego. TAURONPE dotarł do zniesienie 50% poprzedzającej fali wzrostowej sugerując możliwy odwrót. Opublikowane rano wyniki finansowe pokrywają się z wcześniejszymi szacunkami spółki, więc od tej strony nie powinno być niespodzianek. 
 
Na giełdach amerykańskich z wczorajszą sesją mocne wybicie w górę było obserwowane dla kontraktów terminowych na Nasdaq 100, kurs wszedł na nowe historyczne maksimum. W cenach zamknięcia również indeks S&P500 osiągnął nowych szczyt, bardziej stonowany był Dow Jones 30 pozostający w kilkusesyjnej konsolidacji. Parkiety zachodnioeuropejskie mierzone kontraktami na DAX i Eurostoxx50 po wtorkowym spadku pozostały na raczej neutralnych pozycjach. W dzisiejszym kalendarium nie ma istotnie cenotwórczych odczytów makro, natomiast zwracamy uwagę na szereg wystąpień przedstawicieli ECB.

Więcej informacji w załączniku
 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda