BM Alior Bank - Raport Futures

13.11.2017 08:49  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Zamknięcie tygodnia pogłębiło spadek na krajowym rynku. Kurs FW20 schodzi w stronę poprzedniego dołka 2451 pkt. Na wykresie 60-min są wykazywane niewielkie oznaki stabilizacji kursu przy obecnych poziomach notowań, jednakże nie są to jeszcze wiarygodne wskazówki na dokonanie zwrotu w górę. W obecnej sytuacji za sygnał odwrócenia tendencji można przyjąć wejście ponad piątkowe maksimum 2489 pkt.

Z perspektywy wykresu dziennego ciemne korpusy ostatnich świec raczej przybliżają szacunki kontynuacji zniżki. Głównym wsparciem jest wrześniowy dołek 2430 pkt. Jednocześnie do tego poziomu podchodzi na wykresie kontynuacyjnym podstawa 7,5 miesięcznego kanału wzrostowego. Na wskaźnikach AT można zwrócić uwagę na zachowanie RSI, którego wartości dochodzą do kilkumiesięcznego minimum (w oknie czasowym wspominanego kanału wzrostowego), również sugerując bliski moment odwrotu. 
 
Na poziomie spółek indeksu wciąż słabo zachowuje się sektor energetyczny (ceny energii vs ceny węgla). Również banki notują lekki odwrót po wcześniejszym wystrzale w górę. Negatywnym liderem piątkowej sesji pozostaje EUROCASH, który po publikacji słabszych wyników spadał o blisko 14%. Dziś przed sesją wyniki opublikowały PKOBP i PGNIG. Ten pierwszy zaraportował zysk netto w III kw powyżej prognoz rynkowych (902 mln zł vs 870 mln zł prognoz). PGNIG osiągnął 367 mln zł zysku netto wobec 471 mln zł prognoz rynkowych. 
 
Na giełdach zagranicznych dają o sobie znać problemy z wypracowaniem ostatecznego kształtu reformy podatkowej i terminu wprowadzenia. Reakcja rynków amerykańskich, chociaż umiarkowana, to jednak zasiała pewien niepokój. Dla futures S&P500 i DJIA na RSI utrzymują się bardzo wyraźne negatywne dywergencje. Słabo zachowują się giełdy zachodnioeuropejskie, kontrakty terminowe na Eurostoxx50 niemal w całości oddały wzrostowe wybicie jakie pojawiło się z końcem października. Zmiana tych instrumentów od piątkowego popołudnia implikuje neutralne otwarcie sesji dla FW20. 

Więcej informacji w załączniku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda