BM Alior Bank - Raport Futures

14.11.2017 08:47  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Początek tygodnia na krajowym rynku przyniósł stabilizację nastrojów po poprzedzającej zniżce. Na wykresie 60-min kurs zszedł i obronił wsparcie na poziomie dołka z końca października przy wartości 2451 pkt. Jednocześnie na wybranych wskaźnikach AT (RSI, MACD) pojawiają się pozytywne dywergencje wspomagając szacunki odwrotu w górę z tego poziomu. Potwierdzeniem tych wskazań powinno być przełamanie 2492 pkt. Obniżają się wartości ADX informując o osłabienie siły poprzedzającego trendu spadkowego.

Na wykresie dziennym pojawiła się świeca doji, która sama w sobie sugeruje osiągnięcie, przynajmniej chwilowego stanu równowagi. W tym interwale wykres pozostawia jeszcze przestrzeń do niewielkiej zniżki, wrześniowy dołek akcentuje wsparcie przy wartości 2430 pkt. Zwracamy uwagę na podtrzymaną obecność kilkumiesięcznego kanału wzrostowego, jego podstawa jest blisko bieżących notowań. Na RSI wskaźnik dotarł do kilkumiesięcznej strefy wsparcia sugerując możliwy odwrót. 
 
Na giełdach zagranicznych słabo wypadają kontrakty terminowe na indeksy zachodnioeuropejskie (DAX i Eurostoxx50), aczkolwiek pojawiające się formacje młota po wczorajszej sesji mogą stanowić punkt odwrotu. W USA rynki pozostają dość neutralne, pozycję wyczekującą można odnieść do toczonych obecnie sporów o ostateczny kształt reformy podatkowej. Tutaj słabo wypadają wskaźniki AT z wyraźnymi negatywnymi dywergencjami (futures na DJIA, S&P500).
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty PKB dla Polski, Niemiec i strefy euro. Dla Polski roczna dynamika w cenach stałych (niewyrównywanych sezonowo) jest prognozowana na 4,5% wobec 3,9% w poprzednim kwartale. Ponadto w Polsce pojawi się raport o inflacji bazowej, w strefie euro dane o produkcji przemysłowej. Dla Niemiec opublikowany rano raport PKB wykazuje dynamikę wyższą od prognoz. Dla danych niewyrównanych sezonowo jest to 2,3% wobec prognozowanych 2,0%.  
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda