BM Alior Bank - Raport Futures

15.11.2017 08:56  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wtorkowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Na wykresie 60-min został obroniony poziom poprzedniego dołka, co zostało zresztą poprzedzone pozytywnymi dywergencjami na RSI i MACD. Obecnie na diagramie jest dostrzegalny zarys odwróconej formacji głowy i ramion. Linia szyi przebiega na poziomie ok. 2482 pkt, wysokość formacji oddaje potencjał ruchu ok. 35 pkt.

Układ średnich 15 i 60 godz. jest bliski odwrócenia swoich wskazań na wzrostowy.  Na wykresie dziennym niski korpus wczorajszej świecy po uprzedniej doji, chociaż wzrostowy, nie jest czymś szczególnym. Aczkolwiek całość przypomina sytuację z poprzedniego, październikowego dołka, gdzie po świecy odwróconego młota pojawiła się niska świeca i dopiero po niej właściwa zwyżka. W szerszym spojrzeniu kurs pozostaje w granicach kilkumiesięcznego kanału wzrostowego (wykres kontynuacyjny), blisko bieżących notowań przebiega podstawa kanału.

W ramach tej tendencji w krótszej perspektywie jest wyodrębniony trend boczny o wsparciu i oporze odpowiednio przy poziomach 2430 i 2577 pkt. Na wskaźnikach AT uwagę zwraca RSI odbijający od strefy wsparcia kilkumiesięcznych dołków.
 
Na giełdach zagranicznych jest obserwowana silna przecena na parkietach zachodnioeuropejskich  (futures DAX i Eurostoxx50), nastroje są m.in. pod presją mocnego wzrostowego odreagowania na EURUSD. W bardziej stonowanych nastrojach, ale również spadkowych, pozostają kontrakty terminowe na główne indeksy amerykańskie. W sumie zmiana tych instrumentów od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20.
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę głównie na dane z USA dotyczące sprzedaży detalicznej oraz inflacji. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda