BM Alior Bank - Raport Futures

21.11.2017 08:35  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Początek tygodnia dochował kontynuacji piątkowego, wzrostowego odreagowania. Mimo iż samo otwarcie sesji nie wskazywało na nic istotnego, jeszcze przed południem aktywował się silniejszy popyt. Na wykresie 60-min kurs dociera do pierwszej strefy oporu określonej wsp. 38,2% 2477 pkt. z poprzedzającej fali spadkowej, jednakże bardziej istotna jest bariera 50% przy poziomie 2496 pkt. Na MACD w tym interwale jest aktywny sygnał kupna, układ średnich 15 i 30 godz. pozostaje także wzrostowy.

Na wykresie dziennym kolejny, wysoki korpus wzrostowy łagodzi wcześniejsze spadkowe wybicie ze średnioterminowego kanału wzrostowego i krótkoterminowego trendu bocznego, nadając temu bardziej charakter naruszenia i szybkiego wykonania ruchu powrotnego. Jeżeli to byłaby właściwa teza to obecnie powinien być wykonywany ruch w stronę ostatnich szczytów 2577 pkt. W kontekście trwałości wzrostowego odbicia brakuje jednak obrotów potwierdzających ruch, które wręcz na ostatnich sesjach obniżają się. 
 
Dla spółek indeksu bazowego na wzrostem WIG20 stoją ogółem sektor bankowy oraz odreagowująca wcześniejszy spadek energetyka. Spółki paliwowe zachowują się stabilnie, mocno rośnie PGNIG. Jednak dla samego indeksu, podobnie jak dla FW20, na ostatnim odbiciu brakuje obrotów, które są wyraźnie niższe od towarzyszących poprzedzającej zniżce. 
 
Na giełdach zagranicznych kontrakty terminowe na główne indeksy amerykańskie pozostają stabilne poruszając się blisko ostatnich historycznych szczytów. Natomiast dla futures DAX i  Eurostoxx50 miało miejsce silne, wzrostowe odreagowanie. Wspierająca dla podtrzymania zwyżki była wypowiedź szefa ECB o konieczności podtrzymania wsparcia monetarnego dla eurolandu. Zmiana tych instrumentów od wczorajszego popołudnia jest już jednak nieznaczna, w związku z czym implikowane otwarcie dla FW20 powinno być neutralne. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt z rynku wtórnego nieruchomości w USA. Piątkowe dane o nowych budowach i wydanych pozwoleniach były wyraźnie powyżej prognoz rynkowych. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda