BM Alior Bank - Raport Futures

22.11.2017 08:41  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wtorkowa sesja przyniosła kontynuację zapoczątkowanego w piątek wzrostowego odreagowania. Wśród spółek indeksu bazowego zyskiwali producenci energii elektrycznej znacząco odreagowując wcześniejszy spadek (postępy prac nad ustawa o rynku mocy), jak również istotnie rosły spółki surowcowe. Dla spółek typu KGHM czy JSW wsparciem dla poprawy nastrojów są rosnące ostatnio odpowiednio ceny miedzi i węgla koksującego.

Ale też wczoraj istotnie rosły największe banki, ze wskazaniem na PEKAO. Dla FW20 kolejnej świecy wzrostowej towarzyszył już niewielki przyrost obrotów. Technicznie kurs zmierza w kierunku górnego ograniczenia krótkoterminowego trendu bocznego – 2577 pkt.  Średnioterminowo została obroniona podstawa kilkumiesięcznego kanału wzrostowego. Podobne wskazania są obserwowane dla indeksu WIG20. Na wykresie 60-min kurs instrumentu mierzy się ze zniesieniem 50% z poprzedzającej fali spadkowej (2496 pkt.). Zwracają tutaj uwagę lokalne zagrożenia dla zwyżki w postaci spadku LOP oraz wskazań wykupienia rynku na wybranych wskaźnikach AT. 
 
Poprawie nastrojów na krajowym rynku sprzyja wykazywana dobra koniunktura na giełdach zachodnich. Wciąż drożejące wyceny amerykańskich przedsiębiorstw uginają się pod dobrymi prognozami finansowymi na przyszły rok niwelując obawy o zbytnie przewartościowanie. Kontrakty terminowe na S&P500 są na nowych historycznych szczytach. Również futures na Nasdaq 100 z mocnym impetem zaszturmowały na nowe maksimum. Na giełdach zachodnioeuropejskich po istotnym spadku w pierwszej połowie listopada, notowania od początku tygodnia są w fazie mocnego odreagowania. Jednakże ogółem zmiana notowań tych instrumentów od wczorajszego popołudnia nie była już tak znacząca, w związku z czym implikowane byłoby raczej neutralne otwarcie dzisiejszej sesji dla FW20. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z USA w zakresie zamówień na dobra trwałego użytku, cotygodniowy raport o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych oraz wskaźniku nastrojów Uniw. Michigan.
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda