BM Alior Bank - Raport Futures

23.11.2017 08:51  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Środowa sesja przerwała serię zwyżek na krajowym rynku. Na wykresie 60min jest potwierdzony opór przy zniesieniu 50% z poprzedzającej fali spadkowej. Również na wskaźnikach AT następuje powolny odwrót, MACD zszedł poniżej linii sygnalnej. Wczorajsze minimum określa pierwsze wsparcie w pobliżu 2477 pkt. Na diagramie dziennym niewysoki korpus spadkowy wczorajszej świecy niewiele wnosi, jedynie co, to wskazuje na niewielkie osłabienie wzrostowego impetu.

W mocy pozostają szacunki podejścia do górnego ograniczenia 2,5 miesięcznego kanału bocznego 2577 pkt. Wśród największych spółek indeksu bazowego dobre nastroje utrzymują się na PKOBP i dość neutralnie dla PZU. Spółki energetyczne kontynuują próbę wzrostowego odreagowania. Wciąż niepewność jest wykazywana na PKNORLEN, gdzie jest utrzymana w mocy formacja RGR (ostatnie podniesienie kursu to ruch powrotny do linii szyi). Względem KGHM dzisiejszy poranny niewielki spadek cen miedzi raczej pozostanie z ujemnym wpływem na zachowanie akcji. 
 
Na giełdach zagranicznych po wtorkowym wybiciu kontraktów terminowych na główne indeksy giełd amerykańskich, wczorajsza sesja i dzisiejszy poranek są bardziej stonowane w nastrojach, dla futures S&P500 i DJIA jest wykazywane niewielkie osłabienie, Nasdaq100 utrzymuje się przy szczycie. Słabo prezentują się parkiety europejskie gdzie przy akompaniamencie znacznego umocnienia EURUSD obniżały się istotnie kursy Eurostoxx50 i DAX. Z kolei osłabienie USD wynika z oceny protokołu z posiedzenie FED i licznych odniesień do niskiej presji inflacyjnej co może osłabić skłonność do rychłych podwyżek stóp procentowych. Ogólny wpływ zmiany futures na główne indeksy światowe względem otwarcia sesji dla FW20 byłby ujemny. 
 
Dzisiejsze kalendarium w dużej mierze wypełniają odczyty szacunkowych wskaźników PMI dla głównych gospodarek europejskich. Ponadto pojawi się protokół z posiedzenia krajowej RPP. Dziś nie pracują giełdy amerykańskie, w związku z czym można szacować obniżoną aktywność inwestycyjną na pozostałych rynkach. /Marcin Brendota/
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda