BM Alior Bank - Raport Futures

24.11.2017 08:42  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Mimo początkowo spadkowego otwarcia czwartkowa sesja ostatecznie przyniosła całkiem przyzwoita zwyżkę. Na wykresie 60min kurs przełamał potencjalny opór zniesienia 50% z poprzedzającej fali spadkowej i obecnie testuje obszar zniesienie 61,8%. Szczyt sesji wypadł niemal w punkcie tej bariery (2515 vs kurs max 2518 pkt.). Co jednak może zaniepokoić to wyraźnie zarysowane negatywne dywergencje względem ostatnich szczytów na RSI i MACD, co dodając do tego podejście do strefy oporu może skutkować osłabieniem kursu w trakcie dzisiejszej sesji. Zwracamy również uwagę na obniżający się LOP w okresie ostatnich trzech sesji, który od poniedziałku spadł o ponad 2 tys.

Natomiast na wykresie dziennym wzrostowy kors wczorajszej świecy nie rodzi żadnych wątpliwości dla wzrostowego impetu i w mocy pozostaje teza obecnego kierunku w stronę górnego ograniczenia 2,5 miesięcznego trendu bocznego 2577 pkt. Natomiast obniżenie wolumenu w trakcie wczorajszych notowań najpewniej wynika z nieczynnych w czwartek giełd amerykańskich.
 
Dla spółek indeksu bazowego mocnym wsparciem pozostają największe banki, PEKAO jest bliski wybicia ponad linię 5 miesięcznych szczytów, PKOBP kontynuuje zwyżkę w stronę kilkuletnich maksimów. Ze strony innych sektorów uwagę zwraca PKNORLEN zawracający w stronę linii szyi ostatniej formacji RGR. Energetyka w wolniejszym tempie, ale jednak podtrzymuje wzrostowe odreagowanie. 
 
Na giełdach zachodnioeuropejskich wczorajsza sesja nie przyniosła większych zmian, mimo iż szacunkowe publikacje przemysłowych PMI wykazują dość imponujące poziomy. Poranne notowania kontraktów terminowych na DAX i Eurostoxx50 wykazują niewielką zwyżkę. Kursy futures na S&P500 i Nasdaq100 z dzisiejszym dniem pozostają blisko swoich szczytów. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na raport z krajowego rynku pracy (w ramach ogólnego raportu podsumowującego sytuację gospodarczą w październiku) oraz odczyt wskaźnika nastrojów w Niemczech instyt. Ifo i szacunkowy odczyt PMI amerykańskiego przemysłu. /Marcin Brendota/
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda