BM Alior Bank - Raport Futures

27.11.2017 08:21  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja na krajowym rynku przyniosła istotne osłabienie notowań. Pomimo lekko wzrostowego otwarcia kolejne godziny przynosiły już tylko obsunięcie kursu. Na wykresie 60 min notowania potwierdziły opór zniesienia 61,8% z poprzedzającej fali spadkowej (2515 pkt). Wcześniej zapowiedzią możliwych problemów z utrzymaniem zwyżki były negatywne dywergencje na wielu wskaźnikach AT. Kurs dociera w obszar ostatnich minimów 2477-78 pkt. jednak z dużym prawdopodobieństwem przebicia.

Na wykresie dziennym pojawiła się formacja zasłony ciemnej chmury będąca zgodnie z teorią zapowiedzią kontynuacji zniżki. Wymaga potwierdzenia w postaci zamknięcia co najmniej poniżej korpusu czwartkowej świecy, co odpowiadałoby poziomowi 2480 pkt. Jeżeli formacja zostanie zanegowana w mocy pozostanie wcześniejsza teza dążenia do górnego ograniczenia 2,5 miesięcznego trendu bocznego 2577 pkt.
 
Na poziomie indeksu bazowego sektory, które uprzednio stały za umocnieniem indeksu i kontraktów FW20, teraz notują osłabienie. Dla PKNORLEN wciąż negatywny wpływ wywiera obecność formacji RGR. Serię wzrostów przerwało też PKOBP formacją zbliżoną do krzyż harami. W przypadku PGE wykazywana słabość wzrostowego odreagowania może budzić wątpliwości czy listopadowy dołek był  faktycznie dnem trwającej od sierpnia fali (korekty) spadkowej.
 
Na giełdach amerykańskich po jednodniowym przestoju rynków kasowych kontrakty terminowe na indeksy S&P 500 i Nasdaq 100 wchodzą na nowe rekordowe poziomy cenowe. Rynki zachodnioeuropejskie mierzone futures na DAX i Eurostoxx50 również lekko zwyżkowały, aczkolwiek zmiana tych instrumentów od piątkowego popołudnia nie stanowi istotnych implikacji dla otwarcia FW20.
 
Dzisiejsze kalendarium jest dość skromne i z bardziej cenotwórczych doniesień można jedynie wspomnieć o raporcie sprzedażowym z rynku pierwotnego nieruchomości w USA. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda