BM Alior Bank - Raport Futures

30.11.2017 08:50  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przyniosła mocne ochłodzenie na krajowym rynku. Na wykresie dziennym kontynuacyjnym ponownie została istotnie naruszona podstawa średnioterminowego kanału wzrostowego, czemu towarzyszył również podwyższony wolumen obrotu.

Bardzo wysoki spadkowy korpus wczorajszej świecy raczej wskazywałby na kontynuację zniżki w dzisiejszym dniu, co bezpośrednio zagrażałoby również podstawie blisko 3 miesięcznego trendu bocznego.  Na diagramie 60-min notowania wybiły się dołem z 1,5 tygodniowej konsolidacji przypominającej formację RGR. Idąc ta retoryką, wysokość formacji wraz z linią szyi określają poziom docelowy w pobliżu 2433 pkt. 
 
W zakresie spółek indeksu bazowego bardzo słabo prezentuje się sektor paliwowy. PKNORLEN realizuje potencjał spadkowy wynikający z wcześniejszej formacji RGR, w cenach zamknięcia byłoby ot ok. 110 zł. KGHM będąc pod presją ostatnio obniżających się cen miedzi również schodzi na niższe rejestry cenowe, najbliższym wsparciem są letnie dołki w obszarze ok. 105,1 zł.

W energetyce wciąż ociężale zachowuje się PGE, z jednej strony kurs podtrzymuje wsparcie zniesienia 50% z całej poprzedzającej fali wzrostowej, ale też nie jest wykazywana presja na odbicie. PKOBP po serii wzrostów również zapoczątkowuje korektę, zresztą RSI dla tej spółki osiągnął już poziom kilkuletnich maksimów również wykazując stan nadmiernego wykupienia rynku. Biorąc pod uwagę ogólną ocenę spółek indeksu największych spółek indeksu bazowego wnioski bardziej przechylałyby się w stronę kontynuacji zniżki dla FW20. 
 
Na giełdach amerykańskich jest mocne rozwarstwienie pomiędzy spółkami technologicznymi i przedstawicielami bardziej tradycyjnych gałęzi przemysłu (nowe rekordy dla DJIA vs silne spadki Nasdaq100). Parkiety zachodnioeuropejskie pozostają bardziej neutralne. Ogółem zmiana kontraktów terminowych na te indeksy implikuje lekko spadkowe otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy odczyt o PKB (raport końcowy) oraz inflacji, z USA o wydatkach i dochodach ludności oraz nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych. /Marcin Brendota/
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda