BM Alior Bank - Raport Futures

06.12.2017 08:28  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przebiegała w podobnym niezdecydowaniu jak sesja poniedziałkowa. Notowania kontraktów wystartowały na symbolicznym minusie 2 410 pkt. Do godz. 10 strona popytowa utrzymywała kurs na plusie osiągając poziom 2 427 pkt, po czym podaż w ciągu dwóch kolejnych godzin zepchnęła notowania do 2 398 pkt, ustanawiając dzienne minimum. Dalsza część sesji mijała w zakresie zmian ustanowionym przed południem, przy czym przed godz. 17 popyt próbował jeszcze raz swoich sił wyciągając kurs do 2 429 pkt.

Do zamknięcia handlu kurs cofnął się do poziomu otwarcia (-0,08%), czemu sprzyjał słabszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM w USA dla usług (57,4 pkt). Dzienny wolumen obrotu kontraktami spadł o prawie 1/10 do 18 tys. sztuk. Wczoraj odbyło się posiedzenie RPP, na którym pozostawiono stopy procentowe na niezmienionym poziomie 1,5%, co było szeroko oczekiwane przez rynek.
 
Technicznie wczorajsza sesja nie zmieniła obrazu rynku. Poniedziałkowe niezdecydowanie w postaci świecy typu doji przedłużyło się na wczorajszą sesję w takim samym stopniu. Kurs kontraktów może więc zarówno odreagować spadek jak i kontynuować przecenę. Mocniejsze argumenty ma jednak podaż, gdyż handel odbywa się tuż poniżej przełamanego wsparcia na 2 415 pkt, a brak zdecydowanego powrotu powyżej tego poziomu jest oznaką słabości popytu. Słabość rynków bazowych oraz emerging markets również sprzyja podaży.
 
Dzisiaj w kalendarium publikacji inwestorzy poznają odczyt raportu ADP w USA za listopad, który będzie wstępem do piątkowych, rządowych danych z rynku pracy. Poza tym wydarzeniem, dziś nie będzie ważniejszych informacji, co mogłoby przedłużać trwające od dwóch sesji niezdecydowanie rynku. Z drugiej strony spadki na kontraktach na DAX i S&P500 dają dziś wyraźny argument podaży. 

Więcej informacji w załączniku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda