BM Alior Bank - Raport Futures

07.12.2017 08:25  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wtorkowa sesja dla kontraktów terminowych na WIG20 rozpoczęła się od wyraźne przeceny (poziom 2 394 pkt), za co odpowiadały słabe nastroje globalne (m.in. futures na DAX i S&P500, a także indeksy azjatyckie). Inwestorzy na GPW nie mieli jednak pomysłu na handel więc notowania do godz. 11 poruszały się w wąskim zakresie zmian 2 385 – 2 402 pkt.

W ciągu dwóch kolejnych godzin popyt próbował domknąć poranną lukę podażową ale efekt był taki, że FW20 dotarły do 2 408 pkt, po czym podaż ponownie uaktywniła się i sprowadziła notowania w okolice porannych minimów. Do końca dnia niewiele się zmieniło i kontrakty zakończyły handel na poziomie 2 394 pkt (-0,66%).

Dzienny wolumen obrotu spadł ponownie o około 1/10 do 16,4 tys. sztuk. Wczoraj nie było zbyt wielu ważnych publikacji, które mogłyby emocjonować inwestorów – w USA podano jedynie raport ADP za listopad, który okazał się być lepszy od oczekiwań (odczyt 190 tys., konsensus 185 tys.). Raport jest wstępem do piątkowych danych rządowych, które ukażą obraz rynku pracy w listopadzie (stopa bezrobocia ma pozostać na poziomie 4,1%, liczba etatów +198 tys.).
 
Technicznie wczorajszą sesję należy uznać za przedłużenie niezdecydowania, jakie trwa od trzech dni. Na wykresie pojawiła się już trzecia doji, która wyraźnie do obrazuje. Kontrakty reagują jedynie reakcyjnie na zachowanie rynków zewnętrznych, a inwestorzy na GPW nie mają pomysłu. Jednak oscylowanie kursu przy minimach spadków oraz po przełamaniu wsparcia na 2 415 pkt, może być wstępem do głębszej korekty. Za takim scenariuszem zaczyna opowiadać się ADX, który jest już o krok od wygenerowania sygnału spadkowego. MACD coraz mocniej spada w wartości ujemne, a RSI mimo poruszania się przy swoim wsparciu – nie jest zdolny do odbicia. Słabe zachowanie rynków emerging markets także nie sprzyja posiadaczom długich pozycji.
 
Dziś w centrum uwagi inwestorów będą dane o PKB w strefie euro w III kw. (konsensus 2,5% r/r) oraz initial claims w USA za poprzedni tydzień.
 
Więcej informacji w załączniku


Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda