BM Alior Bank - Raport Futures

22.12.2017 08:51  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Z czwartkową sesją coraz bardziej przebijają się świąteczne nastroje. Obniżona zmienność i mały wolumen obrotu wskazują, że duża część inwestorów myślami jest już poza rynkiem. Na wykresie 60-min jest dostrzegalny zarys formacji klina, z którego wczoraj pojawiła się próba wybicia.

Niemniej „słaby styl” tego wybicia wraz ze wspomnianym obniżonym obrotem raczej nie przyniosą istotne wzrostowego efektu jaki teoretycznie charakteryzuje taki sygnał. Na diagramie dziennym pojawiła się trzecia świeca szpulka, układ ostatnich czterech świec przypomina formację trójki hossy lub przeczekania. Aby jednak dopełnić formacje wymagany byłby wysoki wzrostowy korpus z dzisiejszym dniem, a z racji ostatniej sesji przedświątecznej  i oczekiwanej względem tego obniżonej zmienności, raczej trudno się tego spodziewać. 
 
W zakresie spółek WIG20 uwagę zwraca wczorajsza zwyżka akcji PKNORLEN. Po trwającym w ostatnich kilkunastu tygodniach spadku teoretycznych marż rafineryjnych, od kilku dni koszyk paliw zyskuje bardziej na wartości niż ceny ropy. Nadal pod presją zmian surowców vs gotowych produktów pozostaje energetyka, hurtowe ceny prądy nie rosną adekwatnie do cen węgla przy równocześnie podwyższonym poziomie wyceny pozwoleń emisji CO2.

Natomiast pozytywie zachowują się ceny KGHM będące pod wpływem rosnących cen miedzi, które powróciły ponad pułap 7 tys USD/t. Wśród spółek indeksu bazowego o mniejszym wpływie na indeks, ale wartych zwrócenia uwagi jest ORANGEPL. Na diagramie tygodniowym jest dostrzegalna formacja odwróconej RGR kształtowanej od połowy 2016, obecne notowania są przy linii szyi (6,1 zł), potencjał ruchu wynosi ok. 1,5 zł. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy odczyt z rynku pracy (w ramach comiesięcznego podsumowania sytuacji gospodarczej) oraz z USA o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz dochodach i wydatkach ludności, a także wskaźniku nastrojów Uniw. Michigan.  
 
Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda