BM Alior Bank - Raport Futures

27.12.2017 08:47  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja przyniosła niewielkie obniżenie kursu fw20. Cała sesja upływała jednak pod znakiem wyraźnie obniżonej aktywności inwestycyjnej. Wolumen obrotu był najniższy od grudnia 2016r. na wykresie 60-min kurs instrumentu pozostaje w fazie konsolidacji.

Formacja klina, jaka jest dostrzegalna w okresie ostatnich dni, jeszcze nie jest przekreślona i ulega niewielkiej modyfikacji górne ograniczenie. Słabszym sygnałem jest przebicie na wskaźniku RSI wzrostowej linii wsparcia. Na diagramie dziennym kurs instrumentu „ślizga” się po przełamanej niedawno spadkowej linii oporu. 
 
Dla spółek indeksu bazowego nadal słabo prezentuje się sektor energetyczny. Grudniowe wzrosty cen węgla przy nieadekwatnym przyroście cen hurtowych energii i podwyższonych wycenach pozwoleń emisji CO2 mocno dołuje ten segment spółek.

Niewielkie odbicie ma miejsce dla teoretycznych marż rafineryjnych co poprawia nieznacznie nastroje dla krajowej „paliwówki”, jednakże są one wyraźnie poniżej średnich poziomów z ostatnich miesięcy, tak więc potencjał do kontynuacji wzrostowego odbicia obecnie wydaje się dość ograniczony. Natomiast dodatnim wsparciem dla indeksu bazowego powinien być KGHM, ostatnie wzrosty cen miedzi do ponad 7 tys USD/t stanowią dostateczną pożywkę dla lepszych nastrojów. Na rynku terminowym wczorajszy kurs kontynuował zwyżkę. Korekta ma miejsce na głównych bankach, bardzo słabo prezentują się wyceny PZU, kurs kontynuuje zniżkę po dolnym wybiciu z kilkumiesięcznego trendu bocznego. 
 
Na giełdach zagranicznych kontrakty terminowe na główne indeksy amerykańskie pozostają stabilne wykazując raptem niewielkie zmiany. Również futures na DAX i Eurostoxx50 po ubiegłotygodniowym rozchwianiu dziś notują niewielkie odchylenia. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na wskaźnik nastrojów amerykańskich konsumentów, a jest on obecnie na poziomie najwyższym od 2000r.
 
Więcej informacji w załączniku


Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda