BM Alior Bank - Raport Futures

28.12.2017 08:45  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Pierwsza sesja poświąteczna przyniosła niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Na wykresie 60-min została podjęta udana próba górnego wybicia z formacji klina spadkowego. Jednakże jako opór zadziałał obszar poprzedniego szczytu. Tym samym na bazie ostatnich ekstremów cenowych można oznaczyć trend boczny o granicach 2463 pkt. i 2495 pkt. Odpowiednio kierunek wybicia podyktuje dalszy ruch, minimalny potencjał wynosi ok. 30 pkt. Na MACD w tym interwale pojawił się sygnał kupna.

Na diagramie dziennym skupisko ostatnich świec wiele nie podpowiada i jedynie wskazuje na fazę lokalnej konsolidacji. Wolumen obrotu jest nieznacznie wyższy w porównaniu z piątkową sesją, ale nadal aktywność inwestycyjna pozostaje dość niska. 
 
W odniesieniu do spółek indeksu bazowego zainteresowaniem powinny nadal cieszyć się akcje KGHM. Notowania miedzi wchodzą na nowe kilkuletnie maksima, z dzisiejszym dniem kontrakty terminowe na ten surowiec nadal podążają mocnym ruchem w górę. Wzrost cen jest tłumaczony ograniczeniem mocny produkcyjnych chińskich wytwórców (walka ze smogiem). W mocy po wczorajszej sesji pozostały też spółki paliwowe (wraz z PGNIG), niewykluczone, że w odpowiedzi na niewielki wzrost marż rafineryjnych i rynkowych zwyżek cen gazu. Dobrze zachowują się banki, BZWBK jest coraz bliżej historycznego maksimum, PKOBP testuje szczyt z 2014r.  
 
Na giełdach amerykańskich jest wykazywane neutralne nastawienie, kontrakty terminowe na SP500 i DJIA pozostają w fazie kilkudniowej konsolidacji. Futures na DAX Eurostoxx50 lekko obsuwają się, ale również pozostają blisko notowań ostatnich sesji. Zmiana tych instrumentów od wczorajszego popołudnia nie powinna mieć większego wpływu na otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na cotygodniowe raporty z USA o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych oraz zmianie zapasów paliw.
 
Więcej informacji w załączniku


Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda