BM Alior Bank - Raport Futures

03.01.2018 08:46  Kontrakty terminowe
Piątkowa sesja, ostatnia w 2017r., przyniosła osłabienie krajowych notowań. Wyraźnie spadkowe zachowanie PKNORLEN i niewielkie osłabienie czołowych banków przy gorszym sentymencie do KGHM wystarczyły do zaakcentowania mocniejszej zniżki dla WIG20. Na wykresie 60-min FW20 kurs instrumentu wybił się dołem z lokalnego kanału bocznego. Biorąc pod uwagę wysokość tego kanału (32 pkt.) i dolną podstawę 2463 pkt., minimalny poziom docelowy wynosiłby 2461 pkt.

W pobliżu, tj. przy wartości 2435 pkt. pierwsze wsparcie podkreśla obszar zniesienia 50% z ostatniej falki wzrostowej. Na diagramie dziennym wysoki spadkowy korpus piątkowej świecy raczej sugerowałby pogłębienie zniżki. Na diagramie kontynuacyjny po zmianie serii (z grudniowej na marcową) pojawiła się luka cenowa , która w obszarze 2435 pkt. będzie określać pierwsze wsparcie (powielając wskazania wykresu 60-min).

W zakresie głównych spółek indeksu bazowego zarówno wykazywany wczoraj i dziś spadek cen kontaktów terminowych na miedź jak również mniej korzystne relacje cen benzyn i ropy będą sprzyjać osłabieniu tych spółek (łączny udział blisko 20% w indeksie). Sytuację częściowo może ratować wzrostowe odreagowanie na PZU (czwartkowa formacja gwiazdy porannej). 
 
Na giełdach zachodnioeuropejskich nastroje pozostają raczej minorowe. Wskazywane pojedyncze głosy z ECB o nieuchronności programu zakończenia wsparcia płynnościowego (QE) wpływają na umocnienie EURUSD co przy znacznym wpływie eksportu na gospodarkę eurolandu nie jest dobrze odbierane. Kontrakty terminowe na DAX testują wsparcie ostatnich dołków, futures na Eurostoxx50 są już poniżej analogicznej bariery.

Zupełnie inaczej prezentują się nastroje na giełdach amerykańskich, gdzie kontrakty terminowe na główne indeksy pozostają blisko historycznych maksimów. Ogółem zmiana tych instrumentów od piątkowego popołudnia implikuje lekko wzrostowe otwarcie dla FW20. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda