BM Alior Bank - Raport Futures

04.01.2018 08:44  Kontrakty terminowe
Pierwsza tegoroczna sesja ostatecznie przyniosła niewielką zwyżkę na krajowym rynku, mimo iż w trakcie samych notowań kurs w pierwszej połowie sesji wyraźnie obsuwał się na niższe poziomy. Na wykresie 60min początkowa zniżka wynikała z dolnego wybicia z lokalnego kanału bocznego.

Jako dostatecznie wytrzymałe wsparcie wystąpiło zniesienie 50% z poprzedzającej fali wzrostowej 2435 pkt. Wskaźniki wyszły ze stref wyprzedania rynku, na MACD pojawił się sygnał kupna. Przy założeniu kontynuacji ruchu najbliższym oporem jest linia ostatnich szczytów ok. 2495 pkt.

Na wykresie dziennym sytuacja jest mniej dosłowna. Wczorajsza doji, mimo iż obroniła wsparcie przy ostatniej luce cenowej (wykres kontynuacyjny) to wraz z poprzedzającą świecą tworzy harami jako formację odwrócenia (w tym przypadku na spadek). Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to zbyt wiarygodna formacja i wymaga potwierdzenia, najlepiej w postaci zamknięcia poniżej korpusu piątkowej świecy. 
 
W odniesieniu do początku sesji wsparciem powinno być zachowanie kontraktów terminowych na główne indeksy giełd zachodnich, które od wczorajszego popołudnia zyskują nieznacznie na wartości. Pełen optymizm utrzymuje się na parkietach amerykańskich, futures na SP500, DJIA i Nasdaq100 są na nowych historycznych maksimach. Prognozy na bieżący rok zakładają dla SP500 wzrost zagregowanych zysków o ok. 8%. Lekko odżywają notowania kontraktów terminowych na DAX i Eurostoxx50, które na fali wcześniejszych wzrostów EURUSD istotnie słabły. DO tego grona dołącza giełda japońska, której główne indeksy po przewie noworocznej weszły na nowe kilkuletnie maksima. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę odczyty wskaźników PMI dla sektorów usług głównych gospodarek oraz szacunkowy raport ADP nt. zmiany zatrudnienia w USA w sektorach pozarolniczych (oficjalne dane pojawią się jutro). 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda