BM Alior Bank - Raport Futures

08.01.2018 08:36  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Po czwartkowej mocnej zwyżce, zamknięcie tygodnia pozostało już bardziej stonowane. Na wykresie 60-min został zrealizowany pierwszy poziom docelowy (2532 pkt) określony wsp. 1,618 i wysokością ostatniej lokalnej korekty. Kolejna bariera przy wsp. 2,618 jest wyznaczona w obszarze 2592 pkt.

Na szybszych wskaźnikach AT w tym interwale są aktywne negatywne dywergencje lub, jak np. w przypadku MACD, pojawiły się wstępne sygnały sprzedaży. Stąd też proces ewentualnego dojścia do tej wyższej bariery powinien być poprzedzony niewielką korektą.

Na wykresie dziennym piątkowa szpulka nie wnosi żadnych informacji, tym bardziej że towarzyszył jej niski poziom obrotów. Natomiast z perspektywy poprzedzających miesięcy kurs stoi przed poważnym wyzwaniem strefy oporu ostatnich szczytów 2577 pkt. (wykres kontynuacyjny). 
 
W zakresie spółek indeksu bazowego jest obserwowana poprawa dla sektora energetycznego. Zarówno PGE jak i TAURONPE od listopada pozostają w trendach bocznych, ostatnia zwyżka przy podwyższonych obrotach przybliża górne wybicie. Wciąż leciwe nastroje obejmują wyceny krajowych rafinerii, ostatnie raporty o teoretycznych modelowych marżach rafineryjnych wykazują osłabienie, natomiast bieżące notowania paliw nie wskazują na odwrót tej tendencji. W przypadku banków uwagę zwraca PEKAO, którego akcje po czwartkowej sesji mocnym ruchem wybiły się z ponad półrocznego trendu bocznego. Z ryzykiem korekty pozostaje natomiast PKOBO, gdzie na szybszych wskaźnikach AT są aktywne rozległe negatywne dywergencje. 
 
Piątkowe mocne zwyżki na giełdach zachodnich (zarówno amerykańskich jak i europejskich) znajdują kontynuację w porannych wycenach kontraktów terminowych na główne indeksy. Ich zmiana od piątkowego popołudnia implikuje lekko wzrostowe otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty ze strefy euro o sprzedaży detalicznej oraz wskaźnikach nastrojów, w tym Sentix (wskaźnik nastrojów inwestycyjnych). Poranny raport o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle wykazuje mocną dynamikę roczną (+8,7%) wspierając lepsze oczekiwania przed jutrzejszym raportem o dynamice produkcji przemysłowej.  /Marcin Brendota/
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda