BM Alior Bank - Raport Futures

10.01.2018 08:52  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja przyniosła niewielkie osłabienie notowań na krajowym rynku. Na wykresie 60min dają o sobie znać formowane w poprzednich dniach negatywne dywergencje na wybranych wskaźnikach AT (np. RSI). Dodając do tego obecny sygnał sprzedaży na MACD z ryzykiem zejścia poniżej poziomu równowagi, to podłoże pod niewielką korektę jest wykonane.

Ze strony samego kursu sygnałem do pogłębienia spadku będzie dopiero zejście poniżej ostatniego dołka czyli 2524 pkt. Wówczas najbliższym wsparciem będą  uprzednio pokonane grudniowe szczyty na poziomie 2495 pkt. Na wykresie dziennym ciemny korpus wczorajszej świecy jest dopełnieniem wcześniejszych szpulek, które sygnalizowały osłabienie wzrostowego impetu, tym bardziej że miało to miejsce w pobliżu strefy oporu ubiegłorocznych szczytów 2577 pkt. Zgodnie ze wskazaniami diagramu 60-min można założyć pogłębienie zniżki. 
 
W zakresie głównych spółek indeksu bazowego słabo zachowują się akcje PKNORLEN, które jeszcze w poniedziałek istotnie zyskiwały na wartości wspierając tezę odwróconej RGR. Można założyć, ze jest to negatywny wpływ wczorajszego przyspieszenia wzrostów cen ropy, co przy dodatkowym odbiciu USDPLN będzie sprzyjać pogorszeniu marż rafineryjnych.  Wciąż mieszane nastroje są w sektorze energetycznym (PGE vs. TAURONPE).

Słabnące ostatnio notowania cen miedzi gorzej wpływają na zachowanie na KGHM, aczkolwiek w dzisiejszych porannych transakcjach terminowych jest notowane niewielkie odbicie cen metalu. Sektor bankowy ogółem notuje niewielkie osłabienie. Dziś kończy się posiedzenie RPP, ale nie są zakładane zamiany w dotychczasowej polityce pieniężnej. 
 
Zmiana notowań głównych kontraktów terminowych na główne indeksy światowe od wczorajszego popołudniu maą neutralny wpływ na otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium, oprócz wspomnianego zakończenia posiedzenia RPP, zwracamy uwagę na cotygodniowy raport o zmianie zapasów paliw w USA oraz liczne wystąpienia regionalnych szefów FED.   
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda