BM Alior Bank - Raport Futures

11.01.2018 08:53  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Środowa sesja przyniosła osłabienie notowań na krajowym rynku. Kurs FW20 na wykresie 60-min, poprzedzony negatywnymi dywergencjami na szybszych wskaźnikach AT, obsunął się poniżej poprzedniego dołka 2524 pkt. W tej chwili kurs zmierza w kierunku uprzednio pokonanych grudniowych szczytów 2495 pkt. i to byłby techniczny punkt zatrzymania. Pojedyncza wzrostowa świeca w ostatniej godzinie notowań może okazać się zbyt słaba na trwalszy odwrót. Na wykresie dziennym następuje odwrót od linii ubiegłorocznych szczytów (wykres kontynuacyjny), wsparciem jest obszar ubiegłotygodniowej luki cenowej 2484 pkt. 
 
Dla spółek indeksu bazowego pogorszenie niewielkie pogorszenie nastrojów ma miejsce dla krajowych banków. Lekko rozczarowuje PEKAO, którego kurs schodzi poniżej uprzednio pokonanego (wydawałoby się że skutecznie) oporu 133 zł. Dla PKOBP również jest wyczuwalne osłabienie wzrostowego impetu, co na wskaźnikach AT skutkuje rozbudowywaniem negatywnych dywergencji. PKNORLEN jeszcze jest pod wpływem ostatniego pogorszenia relacji cen ropy vs paliw, ale też cen benzyn zaczynają zyskiwać mocniej na wartości wskazując na możliwą poprawę marż. Mocną spadkową korektę notują akcje LPP (prawie 5,5% udział w indeksie), najbliższym technicznie wsparciem jest obszar 9,1 tys zł, wiec potencjał spadku jest bliski wyczerpania. Poranna kontynuacja wzrostów cen kontraktów terminowych na miedź powinna wesprzeć krajowy konglomerat. 
 
Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja miała dość neutralny charakter dla rynków amerykańskich, natomiast pozostała z wyraźnym spadkiem na parkietach zachodnioeuropejskich (DAX, Eurostoxx50). Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralne otwarcie sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę odczyt o produkcji przemysłowej w strefie euro oraz protokołu z ostatniego posiedzenia ECB. Ponadto dla Niemiec zostanie opublikowany szacunkowy raport PKB za cały 2017r. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda