BM Alior Bank - Raport Futures

09.02.2018 09:24  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Kurs FW20 rozpoczął czwartkową sesję na symbolicznym minusie na poziomie 2 436 pkt. Po otwarciu rynku kasowego, notowania ruszyły w kierunku 2 448 pkt, co jednak podaż szybko zatrzymała i zepchnęła o 20 pkt. Po tym manewrze przed żadna ze stron rynkowych nie miała pomysłu na kierunek handlu, więc notowania oscylowały w rejonie 2 435 pkt aż do godz. 14.

Lekka poprawa nastrojów na futures na S&P500 dała impuls bykom na GPW, którzy szybkim dynamicznym ruchem ponownie zameldowali FW20 na porannym maksimum, a nawet je nieznacznie naruszyli osiągając pułap 2 452 pkt. Manewr ten był jednak nieskuteczny, podaż ponownie zaatakowała i rządziła do końca dnia. FW20 wyraźnie cofnęły się, a na zamknięciu ustanowiły dzienne minimum 2 411 pkt (-1,07%), utrzymując się 2 pkt powyżej minimum intraday z wtorku i ustanawiając nowe minimum spadków w cenach zamknięcia. Dzienny wolumen obrotu był porównywalny do środowego i wyniósł prawie 17 tys. sztuk. W trakcie wczorajszej sesji w USA podano, że liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła mocniej niż oczekiwano do 221 tys., poza tym kalendarium ważnych publikacji było ubogie.
 
Wczorajszy spadek kursu kontraktów słabo wygląda z punktu widzenia posiadaczy długich pozycji. Notowania FW20 nie potrafiły się otrząsnąć po wtorkowym spadku, a wczorajszemu ruchowi na południe towarzyszył relatywnie wysoki wolumen, co zachęca podaż do skierowania kursu w rejon ważnego wsparcia z punktu widzenia głównego trendu, a mianowicie poziomu 2 372 pkt. Jest to dołek korekty zakończonej w grudniu, po której FW20 ustanowiły nowe maksimum trendu. Jego przełamanie kończyłoby trend wzrostowy, jaki trwa od końca 2016 r. Biorąc pod uwagę podejście overbalance, obecna korekta jest najdłuższą w ramach trwającego trendu wzrostowego, co może być wstępem do głębszego spadku. Szykuje się więc batalia o wspomniane wsparcie.
 
Dziś w kalendarium publikacji jest puste, co nie będzie punktem zaczepienia dla nastrojów. Źle wyglądają globalne rynki akcji, które wczoraj i dziś mocno spadają, co z pewnością odciśnie piętno również na GPW. Oliwy do ognia mogą dolać USA, gdyż od północy mają drugi w tym roku shutdown rządu. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda