BM Alior Bank - Raport Futures

21.02.2018 08:23  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wtorkowa sesja ponownie nie przyniosła istotniejszych zmian na krajowym rynku, natomiast nieznacznie drgnął w górę wolumen. Na wykresie 60-min kurs stabilizuje się w obszarze 2400 pkt. tworząc być może bazę pod wzrostowe odbicie. Taki scenariusz wspierałyby pozytywne dywergencje na wybranych wskaźnikach AT (RSI, MACD) względem ostatnich minimów na wykresie cenowym. Potwierdzeniem samym dywergencji powinno być wybicie kursu co najmniej ponad 2427 pkt.

Na wykresie dziennym skupisko ostatnich świec z coraz niższymi korpusami wskazuje na powolne osiąganie stanu równowagi, co dzieje się blisko strefy wsparcia grudniowych dołków. Dłuższe dolne cienie podpowiadałyby niechęć do utrzymywania niższych poziomów cenowych. 
 
Na giełdach zagranicznych są wykazywane mieszane nastroje. Kontrakty terminowe na główne indeksy giełd amerykańskich SP500 i DJIA lekko obsuwają się dół, stabilnie zachowuje się Nasdaq100. Dla europejskich futures DAX i Eurostoxx50 wczorajsza sesja na fali osłabienia EURUSD przyniosła niewielki wzrost. Jednakże zmiana tych instrumentów od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny, lekko spadkowy początek sesji dla FW20. 
 
Dzisiejsze kalendarium wypełniają głównie szacunkowe odczyty wskaźników PMI dla segmentów przemysłu i usług głównych gospodarek. Dla strefy euro prognozowane jest niewielkie osłabienie wskaźników, jednak nadal pozostają na i tak wysokich poziomach. W przypadku USA prognozowane poziomy są blisko poprzednich odczytów. Oprócz tego zostanie opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, chociaż nie należy spodziewać się przełomu w opiniach dotyczących tegorocznych zmian w polityce pieniężnej. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda