BM Alior Bank - Raport Futures

01.03.2018 08:50  Kontrakty terminowe
 Wczorajsza sesja na krajowym rynku przyniosła istotną zniżkę. Po spadkowym otwarciu w kolejnych godzinach kurs już tylko z drobnymi przerwami poddawał się dalszemu obsuwaniu. Niestety nie wytrzymało wsparcie grudniowych dołków, a samo przebicie wysoką, spadkowa świecą marozbuzu przy podwyższonym wolumenie jedynie zwiększa wiarygodność sygnału.

Na wykresie dziennym kolejnym istotnym wskazaniem jest hipoteza trójkąta odwróconego, z którego właśnie nastąpiło wybicie. Jeżeli jest prawdziwa to oczekiwany poziom docelowy jest ok. 300 pkt. niżej, przy czym okres budowania formacji trwał blisko pół roku, więc proces realizowania formacji będzie również rozciągnięty w czasie. Jeżeli nastąpi powrót ponad 2372 pkt. to sygnał wybicia będzie zanegowany. Na wykresie 60-min dolne wybicie z lutowej konsolidacji powinno skutkować kontynuacją spadkowego ruchu. Wsp. 1,618 z ostatniej korekty wzrostowej (9 – 15 luty, teraz tak można nazwać ten ruch) określa pierwszy poziom docelowy w pobliżu 2315 pkt. 
 
Na giełdach zagranicznych utrzymują się także bardziej minorowe nastroje. Kontrakty terminowe na główne indeksy giełd amerykańskich oraz europejskich z początkiem dnia lekko odbijają w górę, jednak w stosunku do wczorajszego popołudnia utrzymują wyraźny minus, implikując spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na globalne odczyty wskaźników PMI, w tym dla Polski.

Dla głównych gospodarek wstępne szacunki zostały już opublikowane, było wykazywane niewielkie osłabienie, chociaż same wskaźniki nadal pozostają ponad barierą 50 pkt. Wczoraj został opublikowany pełniejszy raport o krajowym PKB w IV kw. To co zwraca uwagę, oprócz samej imponującej dynamiki 5,1% r/r, to znaczący wzrost inwestycji, którego dynamika sięgnęła 11,3% „dokładając” do wzrostu gospodarczego 2,8 pp.

Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda