BM Alior Bank - Raport Futures

02.03.2018 08:45  Kontrakty terminowe
Czwartkowa sesja przyniosła kontynuację spadku. Ale też po środowym przebiciu  wydawałoby się silnego wsparcia grudniowych dołków, raczej nie należało oczekiwać innej reakcji. Wczoraj, po niższym otwarciu, kurs w pierwszej połowie sesji poddawał się dalszej zniżce, dopiero w kolejnych godzinach została podjęta próba stabilizacji i ewentualnego odbicia. Na wykresie 60-min minimum sesji wypadło na linii poziomu docelowego określonego wsp. 1,618 i wysokością ostatniej korekty wzrostowej – 2315 pkt.

Gdyby miało być kontynuowane wzrostowe odreagowanie to pierwszym oporem będzie obszar 2372 pkt. umocniony nieco niżej wczorajszym oknem cenowym. Na wykresie dziennym wczorajsza spadkowa świeca jest pokłosiem wcześniejszej wysokiej marobuzu przełamującej strefę wsparcia, uwagę jednak zwraca wczorajszy, mocny przyrost obrotów potwierdzający presję podaży. W szerszej perspektywie „straszy” wybicie z formacji trójkąta odwróconego z potencjałem ruchu niecałych. 300 pkt. 
 
Na rynkach zagranicznych utrzymuje się spadkowy sentyment. Zniżkują zarówno rynki amerykańskie jak i zachodnioeuropejskie. Zapowiedź prezydenta USA o nałożeniu ceł na aluminium i stal spotkała się z nieprzychylnymi reakcjami rynków. Konsekwencją tych posunięć może być w USA wzrost presji inflacyjnej (obecność ceł wpłynie na wzrost kosztów aluminium i stali – materiałów szeroko zużywanych w sektorze przetwórczym) oraz wojna handlowa z UE i Chinami. Zmiana notowania futures na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia wskazuje na spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt o inflacji w strefie euro oraz wskaźnika nastrojów konsumentów Uniw. Michigan.

Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda