BM Alior Bank - Raport Futures

06.03.2018 08:06  Kontrakty terminowe
Początek wczorajszej sesji wypadł słabo, notowania FW20 wystartowały na sporym minusie z poziomu 2 290 pkt. Jednak strach wyparował od razu po otwarciu sesji na akcjach. Strona kupująca szybkim ruchem wyciągnęła kurs FW20 z rejonu otwarcia do okolic 2 328 pkt, czym pokonała całą piątkową konsolidację. Obecność piątkowej luki podażowej w przedziale 2 321 – 2 333 pkt zablokowała kupujących, którzy po godz. 10 nastroili się na wyczekiwanie.

Cofnięcie kursu miało miejsce do 2 304 pkt i zatrzymało się przed rozpoczęciem handlu w USA. W ostatniej części sesji popyt ponownie zainicjował ruch i ponownie wyciągnął FW20 do porannego maksimum na 2 328 pkt. Na zamknięciu handlu kurs kontraktów przyjął poziom 2 322 pkt (0,56%), przy dziennym wolumenie spadającym o 1/3 do 18,1 tys. sztuk. Opublikowane wczoraj PMI usługowe w Niemczech oraz ISM w USA za luty były zgodne z oczekiwaniami, a PMI dla strefy euro spadł mocniej niż oczekiwano do 56,2 pkt.
 
W trakcie wczorajszej sesji strona podażowa przetestowała średnioterminową linię wsparcia, która aktualnie znajduje się w rejonie 2 300 pkt. Na wykresie pojawiła się biała świeca, co wstępnie sugeruje, że popyt obronił wsparcie. Jednak mankamentem pozostaje relatywnie niski wolumen obrotu, co może oznaczać, że wczorajsze odbicie jest tylko przystankiem na drodze podaży.

Jeśli jednak wczorajsze odbicie będzie zaczątkiem korekty, to wydaje się, że pułap 2 372 pkt będzie solidnym bastionem dla podaży, w ramach wykonania przez kurs ruchu powrotnego. ADX oraz MACD premiują nadal stronę sprzedającą, a RSI ponownie notuje niskie wartości, co mogłoby dać pretekst do wykonania wspomnianej kontry.
 
Dzisiejsze nastroje na rynkach bazowych są dobre, kontrakty na DAX i S&P500 rosną, co może przełożyć się na początkową byczą fazę sesji na GPW. W popołudniowej części sesji inwestorzy poznają dane o zamówieniach na dobra w USA.
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda