BM Alior Bank - Raport Futures

07.03.2018 08:22  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przebiegała nudnawo, notowania fw20 wystartowały na plusie z pułapu 2 342 pkt, co było odpowiedzią na dobry zewnętrzy sentyment. Jednak popyt nie zdołał tego wykorzystać i po godz. 10 kurs zaczął poruszać się bokiem, co trwało do końca sesji. Minimum dzienne zaprezentowało się na 2 330 pkt, a maksimum to 2 344 pkt odnotowane w pierwszej godzinie handlu.

Wczorajszemu wzrostowi kursu towarzyszył również niski wolumen obrotu, co uzupełnia obraz mało ciekawej sesji. Inwestorzy nie mieli również pretekstów do gry ze strony danych makro, gdyż jedyne ciekawe informacje publikowane były z USA o 16 (dane o zamówieniach na dobra i w przemyśle w styczniu) i były praktycznie zgodne z oczekiwaniami. W efekcie na zakończeniu sesji FW20 przyjęły poziom 2 334 pkt (+0,52%), a dzienny wolumen obrotu ponownie spadł o 1/3 do 12,1 tys. sztuk.
 
Trwające dwudniowe odbicie jest mało atrakcyjne i wskazuje na to, że realizowany jest scenariusz ruchu powrotnego do przełamanego wsparcia. Wygląda na to, że rynek uważnie obserwuje poziom 2 372 pkt, jako górny zakres potencjalnego ruchu powrotnego. Skoro popyt jest tak ostrożny z próbą wyciągania kursu, to jest to zapraszanie podaży do przeprowadzenia kolejnego ataku.
 
Dziś uwagę inwestorów powinien przykuwać raport ADP z USA, który jest wstępem do piątkowych rządowych publikacji z rynku pracy za luty. W kraju RPP ogłosi decyzję o stopach procentowych, jednak tu zaskoczeń na pewno nie będzie. Dzisiejsze słabe nastroje na futures na DAX i S&P500 przełożą się również na przynajmniej początek sesji na FW20.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda