BM Alior Bank - Raport Futures

08.03.2018 08:41  Kontrakty terminowe
Poprawa sentymentu na rynkach bazowych dała również pretekst dla nastrojów na GPW. Na rozpoczęciu sesji notowania FW20 wystartowały jednak na niewielkim minusie z poziomu 2 321 pkt. Po otwarciu rynku kasowego nastroje powoli zaczęły się poprawiać, jednak w ślad za rynkami bazowymi.

Strona kupująca przez całą sesję zdobywała kolejne punkty a w ostatniej godzinie handlu w imponujący sposób wyciągnęła kurs z okolic 2 340 do 2 366 pkt, przy czym samo zamknięcie wypadło na 2 357 pkt (+0,99%). Wczorajszy wzrost kursu potwierdzony został wolumenem, który wzrósł o prawie 2/3 do 19,7 tys. sztuk. Pretekstem do dobrego zachowania rynku były także informacje z RPP: najnowsza projekcja NBP zakłada wzrost dynamiki PKB w horyzoncie prognozy względem ostatniej projekcji z listopada.
 
Wczorajszy wzrost daje kupującym szansę na wykonanie pełnego ruchu powrotnego do przełamanego wsparcia w rejonie 2 370 pkt. Technicznie nadal rozgrywany jest scenariusz podażowy, jednak wczorajsze informacje z RPP wprowadzają czynnik niepewności i być może popyt zyskał pozatechniczny argument do wzrostów.

Dopóki jednak kurs nie wybije się w cenach zamknięcia powyżej 2 372 pkt, strona podażowa będzie dominować.
Dziś ważne dla rynku będzie posiedzenie EBC i projekcje ekonomiczne, natomiast jutro uwaga inwestorów skierowana będzie na dane z rynku pracy w USA za luty (wczorajszy raport ADP pozytywnie zaskoczył, więc postawił wysoko poprzeczkę oczekiwań). Utrzymujące się plusy na kontraktach na DAX i S&P500 powinny również dać popytowy impuls na FW20 w pierwszej części sesji. 
 
Więcej informacji w załączniku


Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda