BM Alior Bank - Raport Futures

13.03.2018 08:21  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Początek tygodnia na krajowym rynku przyniósł niewielką zwyżkę. Na wykresie 60-min kurs fw20 domknął spadkowe okno cenowe z początku marca. Jednocześnie następuje górne wybicie z formacji podwójnego dna, wysokość formacji określa potencjał ruchu na ok. 70 pkt., co od punktu wybicia definiowałoby poziom docelowy w pobliżu 2440 pkt.

Jednak, co widać po wczorajszym przebiegu sesji, silny opór podkreślają lutowe dołki, wcześniej stanowiące strefę wsparcia. Zbliżone do spadających gwiazd kształty ostatnich świec wskazują na problem z wejściem na wyższe poziomy cenowe. Takie zachowanie rodzi ryzyko dla załamania formacji. 
 
Na wykresie dziennym kurs podejmuje próbę ruchu powrotnego ponad podstawę kilkumiesięcznej formacji trójkąta odwróconego. Niższe obroty oraz niepewny kształt wczorajszej świecy (szpulka) poddają w lekką wątpliwość trwałość wczorajszej zwyżki. Natomiast lepsze zachowanie jest obserwowane na wskaźnikach AT. Kurs narusza średnią 15 sesyjną, na MACD pojawił się wstępny sygnał kupna z przebicia linii sygnalnej. Wskaźnik RSI wybił się z podwójnego dna, lekko osłabia się ADX wskazując na obniżenie siły dla tendencji spadkowej. 
 
Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy światowe implikuje neutralny początek sesji dl FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy jedynie uwagę na odczyty o inflacji konsumenckiej w USA. Po sesji zostanie opublikowany raport finansowy TAURONPE. 

Więcej informacji w załączniku
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda