BM Alior Bank - Raport Futures

14.03.2018 08:30  Kontrakty terminowe
Poniedziałkowa zwyżka dość szybko został skontrowana wtorkowym spadkiem. Już po otwarciu sesji pojawiły się problemy z wejściem na wyższe poziomy cenowe i w kolejnych godzinach toczyła się bardziej walka w obronie kursu przed obniżeniem wartości.

Jednakże wraz ze słabym początkiem sesji na giełdach amerykańskich przy akompaniamencie równie spadkowego przebiegu sesji na parkietach zachodnioeuropejskich, kurs FW20 przed zamknięciem sesji istotnie pogłębił zniżkę. 

Na wykresie 60-min początkowy niepokój zaczęły sygnalizować negatywne dywergencje na szybszych wskaźnikach AT, w trakcie sesji na MACD dodatkowo pojawił się sygnał sprzedaży. Natomiast sam przebieg kursu zanegował poniedziałkowe wybicie z formacji podwójnego dna, pod presją podaży została tez domknięta poniedziałkowa luka cenowe. Takie zachowanie raczej sugerowałoby kontynuację zniżki.

Na diagramie dziennym próba powrotu ponad podstawę wcześniejsze formacji trójkąta zakończyła się niepowodzeniem. Wysoki spadkowy korpus wczorajszej świecy byłby zapowiedzią dalszej zniżki. Bez wpływu na zachowanie kursu pozostały poniedziałkowe sygnały na wskaźnikach AT, ze wskazaniem przebicie linii sygnalnej na MACD i wejście kursu ponad średnią 15-sesyjną.
 
Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 implikuje lekko spadkowe otwarcie sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyty o produkcji przemysłowej w strefie euro oraz sprzedaży detalicznej w USA. Ponadto będzie miał miejsce szereg wystąpień przedstawicieli ECB.

Rano wyniki opublikowała spółka LPP (ponad 5,5% udział w WIG20), wyniki za 2017 był zgodny z prognozami rynkowymi oraz istotnie wyższy od 2016r. Raport podał również PGNIG, tutaj także względem prognoz rynkowych nie było zaskoczeń. Po  sesji wyniki opublikuje KGHM.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania DAX
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda