Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

BM Alior Bank - Raport Futures

09.04.2018 08:23  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Na zamknięciu tygodnia  na krajowym rynku pojawiła się mocniejsza zwyżka napędzana głównie lepszymi nastrojami na giełdach zachodnioeuropejskich. Piątkowy, słaby raport o niemieckiej produkcji przemysłowej nie przestraszył tamtejszych inwestorów, a raczej będzie sankcjonował podtrzymanie obecnej luźnej polityki ECB co jest istotne w obliczu odwrotu od takiego nastawienia przez FED.

Wyraźnie słabiej wypadły natomiast końcowe godziny handlu na parkietach amerykańskich, główne indeksy obsunęły się w stronę ostatnich dołków. Oprócz piątkowej wypowiedzi prezydenta USA o dopuszczalnej możliwości dalszego zaostrzenia polityki celnej wobec Chin (i oczywiście adekwatnego odzewu ze strony chińskiej), prezes FED wypowiedział się o kolejnych podwyżkach stóp procentowych wskazując, że ich dalsze podnoszenie jest zasadne. Jednocześnie nastroje inwestycyjne nieznacznie popsuł słaby raport z rynku pracy wykazujący znacznie mniejszy przyrost nowych etatów od prognoz. 
 
Na diagramie 60-min FW20 kurs wybił się górą z lokalnej konsolidacji w połączeniu z domknięciem jednego z okien cenowych. Wysokości konsolidacji ok. 50 pkt. określa wstępny potencjał ruchu co dawałoby poziom docelowy w pobliżu 2300 pkt. Jednocześnie bieżąca zwyżka pozwoliła na górne wybicie z kanału spadkowego. Na wykresie dziennym piątkowa świeca wzrostowa niewiele zmienia, aczkolwiek prezentuje większą presję popytu niż czwartkowa szpulka. Wolumen obroty nadal pozostaje niewysoki.

Na MACD pojawił się sygnał kupna, kurs naruszył istotnie przebieg średniej 15 sesyjnej. Mimo pozytywnych akcentów obecnych na wykresie, początek sesji może być lekko spadkowy w wyniku ujemnych zmian notowań dla kontraktów na DAX i SP500 od piątkowego popołudnia. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyt wskaźnika nastrojów inwestycyjnych Sentix. 

Więcej informacji w załączniku

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda