BM Alior Bank - Raport Futures

25.05.2018 08:33  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Notowania czwartkowej sesji przyniosły kontynuację zniżki, aczkolwiek wykazywany impet ruchu był wyraźnie mniejszy niż w trakcie środowych notowań. Po neutralnym otwarciu kurs w pierwszych godzinach podjął próbę wzrostowego odreagowania, później na fali osłabienia sentymentu na giełdach zachodnich rozpoczęła się faza zniżki, która została utrzymana do zamknięcia.

Jednakże na giełdach amerykańskich popołudniowo wieczorna część sesji przyniosła  mocniejszą zwyżkę co ma szansę znaleźć odzwierciedlenie we wzrostowym początku dzisiejszej sesji dla FW20. 
 
Na wykresie dziennym w pobliżu ostatnich dołków pojawił się odwrócony młot wskazujący na możliwy punkt wzrostowego odbicia. Na wskaźnikach AT jeszcze nie widać poprawy i raczej wykazywane są sygnały sprzedaży. Na diagramie 60-min kurs pozostaje w lokalnym trendzie spadkowym, linia oporu schodzi obecnie do poziomu ok. 2240 pkt. RSI ponownie jest blisko dotychczasowego wsparcia ok. 30 pkt. 
 
W odniesieniu do szerszego spojrzenia awersję do krajowego rynku z naciskiem na największe spółki, gdzie duży udział mają w obrocie inwestorzy zagraniczni, podkreśla wciąż słabnący PLN, zarówno do USD jak i EUR. Co prawda wzrost rentowności krajowych obligacji (presja podażowa) został powstrzymany, jednak nie widać jeszcze analogicznego nawrotu zainteresowania do aktywów kapitałowych.
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty z rynku pracy (w ramach comiesięcznego podsumowania całej gospodarki – GUS) oraz z USA o nowych zamówieniach na dobra trwałego użytku i wskaźniku nastrojów Uniw. Michigan. Ponadto zaplanowanych jest kilka wystąpień regionalnych szefów FED. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda