BM Alior Bank - Raport Futures

28.05.2018 08:54  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Zamkniecie tygodnia na krajowym rynku nie przyniosło większych zmian. Po niewielkich wahaniach w trakcie sesji kurs rozliczeniowy pozostał blisko kursu odniesienia. Na wykresie dziennym piątkowa szpulka nie stanowi potwierdzenia dla czwartkowego odwróconego młota, niemniej potwierdza strefę wsparcia w obszarze marcowego dołka 2194 pkt.

W perspektywie ostatnich tygodni jest podtrzymany treny boczny o wspomnianym powyżej wsparciu i oporze 2342 pkt. RSI jest w lekko wznoszącym kanale, MACD pozostaje z sygnałem sprzedaży. Na diagramie 60-min jest podtrzymana lokalna tendencja spadkowa, linia oporu schodzi obecnie do strefy 2230 pkt. Na szybszych wskaźnikach AT względem ostatnich dołków pojawiają się pozytywne dywergencje. 
 
W odniesieniu do spółek indeksu bazowego interesująco może dziś być na akcjach PKNORLEN (ok. 12% udział w indeksie). Po piątkowych mocnych spadkach cen ropy silniejszych od obniżenia cen paliw i kontynuacji tej tendencji z dzisiejszym porankiem, rosną oczekiwania względem poprawy modelowych marż co może znaleźć pozytywne przełożenie w zachowaniu cen akcji. 
 
Na giełdach zachodnioeuropejskich może dziś być mniej spokojnie. Piątkowe doniesienia Reuters o determinacji do zakończenia programu QE w 2018 oraz zawirowania na włoskiej scenie politycznej (problemy z utworzeniem rządu) nie służą sentymentowi rynkowemu. Dziś nie pracują giełdy w USA i UK co najpewniej będzie skutkować obniżoną zmiennością cen i mniejszymi obrotami.
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda