BM Alior Bank - Raport Futures

30.05.2018 08:40  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wtorkowa sesja przyniosła mocny spadek na krajowym rynku, który napędzało generalne pogorszenie nastrojów na giełdach zagranicznych. Obawy o skutki politycznej niestabilności we Włoszech, powiązane z antyunijnymi nastrojami w części kraju oraz zdolnością kraju do obsługi zadłużenia, rozlewają się na pozostałe główne giełdy. Istotnie wzrosły rentowności włoskich papierów skarbowych. Spadają ceny europejskich banków co pozostaje z jednakowym wpływem na wyceny krajowych instytucji finansowych. 
 
Kurs FW20 w ciągu dnia istotnie naruszył podstawę dwumiesięcznego trendu bocznego co wraz z poprzedzającymi świecami na wykresie dziennym przypomina formację trójki bessy. Ostatecznie wtorkowa świeca przyjęła postać młota, jednakże fakt naruszenia wsparcia ostatnich dołków jest dość wymowny. Równolegle RSI wybił się dołem z 3 miesięcznego kanału wzrostowego.

Mimo wzrostu wolumenu na wczorajszej sesji, LOP jedynie nieznacznie drgnął w górę. Na diagramie 60-min można dostrzec, że po początkowym spadku przed południem pojawiła się próba wzrostowego odreagowania napędzana niewielką zwyżką jaka pojawiła się na giełdach zachodnioeuropejskich oraz futures na główne indeksy giełd amerykańskich. W godzinach popołudniowo – wieczornych na tamtejszych rynkach na powrót zagościł spadek. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje spadkowy początek sesji dla FW20. Na wykresie 60-min FW20 na podstawie ostatnich ekstremów cenowych można wyodrębnić kanał spadkowy, górna linia obniża się do ok. 2210 pkt. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na krajowe dane o PKB w I kw (pełny raport) oraz analogiczny raport w USA. Ponadto zostaną opublikowane szacunkowe wskaźniki inflacji dla Polski o Niemiec oraz dane agencji ADP o zmianie zatrudnienia w USA. 
 
Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda