BM Alior Bank - Raport Futures

04.06.2018 08:24  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja przyniosła mocne odreagowanie środowego spadku. Wśród spółek indeksu bazowego mocnym akcentem odznaczył się sektor bankowy oraz energetyka. BZWBK obronił wsparcie przy podstawie 3 miesięcznego trendu bocznego, dla PEKAO w towarzystwie pozytywnych dywergencji pojawiła się z wysokim wzrostowym korpusem formacja gwiazdy porannej. Nieco lepsze nastroje dotyczą także dołującej jeszcze kilka sesji wstecz energetyce, nowe rekordy pojawiają się na CDPROJEKT. 
 
Na diagramie 60-min kurs FW20 pozostaje w kanale spadkowym, piątkowa zwyżka przybliżyła wykres do górnego ograniczenia, bardzo mały dystans brakuje do wyłamania. Na uwagę zasługują pozytywne dywergencje na szybszych wskaźnikach AT oraz rosnąca liczba otwartych pozycji sprzyjająca wzrostowej ofensywie. Na wykresie dziennym piątkowa zwyżka jest ruchem powrotnym w kierunku uprzednio przebitego wsparcia marcowego minimum 2194 pkt. Wskaźniki AT jeszcze pozostają z sygnałami sprzedaży, układ podstawowych średnich 15 i 30 sesyjnych również jest spadkowy. 
 
Na giełdach zagranicznych mocny impuls do zwyżki dał piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy wykazujący mocniejszy od prognoz przyrost nowych etatów i dalszy spadek stopy bezrobocia do historycznego minimum. Jednocześnie na rynkach zachodnioeuropejskich uprzednio spadkowe nastroje odwróciło ustabilizowanie sytuacji politycznej w Włoszech. Zmiana notowań kontraktów terminowych n a DAX i SP500 od piątkowego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o cenach produkcji sprzedanej w strefie euro oraz zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA.
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda