BM Alior Bank - Raport Futures

05.06.2018 08:45  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Początek tygodnia na krajowym rynku, zgodnie z nastrojami na głównych giełdach zagranicznych, przyniósł niewielka zwyżkę. Na wykresie 60-min kurs FW20 wybił się górą z dwutygodniowego kanału spadkowego. Zwyżka została przyhamowana w pobliżu zniesienia 38,2% ( 2219 pkt.) z poprzedzającej fali spadkowej.

Zważywszy na fakt wybicia z kanału opór byłby raczej do sforsowania, kolejna bariera zniesienia 50% to 2241 pkt. W tym kontekście może trochę niepokoić istotny spadek LOP i ogólnie wykazywane obniżone obroty. Na wypadek ruchu powrotnego pierwsze wsparcie zabezpiecza wczorajsza luka cenowa w obszarze 2193 pkt. Na diagramie dziennym kurs wykonał powrót ponad uprzednio przełamany marcowy dołek – sygnał pozytywny. Jednak wiarygodność ruchu podważa „styl” tego sygnału – krótki korpus wczorajszej świecy przy obniżonych obrotach. Takie zachowanie może skutkować ponownym osłabieniem kursu. 
 
Wśród spółek indeksu bazowego mocne zwyżce poddają się akcje KGHM wywołane istotnym wzrostem cen miedzi. Również silnej zwyżce poddają się walory CDPROJEKT. Zbliża się powoli termin E3 w Los Angeles gdzie spodziewana jest prezentacja gry Cyberpunk 2077, targi zaczynają się 12 czerwca. 
 
Na giełdach zagranicznych mocny optymizm ma miejsce dla spółek technologicznych. Indeks Nasdaq wszedł na nowe historyczne szczyty w cenach zamknięcia. Są to również spółki mniej narażona na ewentualne retorsje związane z ewentualnymi wojnami celnymi jakie obecnie toczy USA. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20.
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda