BM Alior Bank - Raport Futures

06.06.2018 08:34  Kontrakty terminowe
Wtorkowe notowania na krajowym rynku podjęły udaną kontynuację ofensywy wzrostowej. Mimo iż poniedziałkowa świeca (niska szpulka) mogła poddawać w wątpliwość trwałość zwyżki, to jednak przy wsparciu lepszego sentymentu ze strony rynków zagranicznych udało się wykreować mocny korpus wzrostowy przy podwyższonym wolumenie.

Na wykresie dziennym najbliższą istotniejsza barierą jest linia kwietniowo majowych szczytów w pobliżu 2342 pkt. Jedynym mankamentem jest brak potwierdzenia ze strony zmiany LOP. Na diagramie 60-min jest kontynuowana zwyżka zgodnie z wcześniejszym sygnałem wybicia z kanału spadkowego.

Kurs przełamuje strefę oporu zniesienia 50% z wcześniejszej fali spadkowej (2241 pkt.) i zbliża się do zniesienia 61,8% przy wartości 2264 pkt. Na RSI jest dostrzegalne sięgnięcie strefy wykupienia rynku, mogą pojawić się symptomy osłabienia
wzrostowego impetu.
 
Wśród spółek indeksu bazowego na uwagę od strony wskazań AT zasługuje PEKAO, którego kurs wybił się górą z ponad 4 miesięcznego kanału spadkowego, pokonanie majowego szczytu (121,35zł) będzie dodatkowym potwierdzeniem. Dla KGHM pojawia się hipoteza podwójnego dna, wsparciem były wczorajsze wzrosty cen miedzi, aczkolwiek w dzisiejszych
notowaniach kontraktów terminowych metalu jest obserwowane hamowanie zwyżki.

W przypadku krajowych rafinerii, oprócz opublikowania bardzo przyzwoitych modelowych marż rafineryjnych, lepszym nastrojom mogła przysłużyć się też zmiana zwierzchnictwa nad spółkami z Ministerstwa Energii do Finansów i Rozwoju, co ma szansę odsunąć spółki od potencjalnego finansowania projektów atomowych.
 
Na giełdach zagranicznych dobre nastroje nie odpuszczają szczególnie spółkom technologicznym, które wykazują mniejsza wrażliwość na ostanie tarcia celna USA z innymi krajami (wczoraj cła odwetowe wprowadził Meksyk) oraz zmiany kosztów długu (działanie na wyższych marżach operacyjnych). Indeks Nasdaq jest na nowym historycznymi szczycie.
 
Zmian notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny / lekko spadkowy początek sesji dla FW20. 

Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda