BM Alior Bank - Raport Futures

06.07.2018 08:30  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Czwartkowa sesja przyniosła niewielkie osłabienie notowań na krajowym rynku. Nad ostatecznym kształtem wczorajszej świecy zaważyły ostatnie godziny notowań. Po godz. 14.00 na giełdach zachodnich kontrakty terminowe na Eurostoxx50 i S&P500 zaczęły lekko zniżkować co wpłynęło na osłabienie sentymentu na krajowym rynku. Jednakże w kolejnych godzinach, już po zamknięciu sesji na GPW, notowania kontraktów na główne indeksy giełd amerykańskich poddawały się zwyżce.

Również z dzisiejszym porankiem utrzymują się lepsze nastroje na giełdach zachodnich. Zmiana notowań kontraktów terminowych na S&P500 i Eurostoxx50 od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla fw20. Uwagę zwraca również sytuacja na rynku walutowym, gdzie mocne odreagowanie złotego po uprzednim osłabieniu wskazuje na poprawę sentymentu względem krajowego rynku. 
 
Na wykresie 60-min FW20 notowania podjęły próbę wejścia ponad linię ubiegłotygodniowych szczytów, pierwsze podejście mimo mocnego naruszenia pozostało spalone. Jako opór potwierdziła się bariera zniesienia 50% z poprzedzającej fali spadkowej. RSI dość szybko obsunął się do strefy neutralnej z wcześniejszego obszary wykupienia rynku, na MACD pojawił się wstępny sygnał sprzedaży z przecięcia linii sygnalnej. Na diagramie dziennym na ewentualne wybicie z lokalnego podwójnego dna trzeba jeszcze poczekać. Na RSI w tym interwale wzrost został przyhamowany w pobliżu górnego ograniczenia sygnału spadkowego. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy głównie uwagę na popołudniowy raport z amerykańskiego rynku pracy. Wczorajszy raport ADP wykazał niewielkie obniżenie przyrostu zatrudnienia i takie też prognozy są aktywne względem dzisiejszego oficjalnego raportu. Rano został opublikowane dane o niemieckiej produkcji przemysłowej wyprzedzające zdecydowanie prognozy dynamiki miesięcznej i rocznej. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda