BM Alior Bank - Raport Futures

09.07.2018 08:26  Kontrakty terminowe
W piątek inwestorzy na rynkach finansowych, w tym na GPW, żyli formalnym rozpoczęciem wojen handlowych między Chinami a USA, po tym jak w życie weszły amerykańskie cła na 34 mld USD na produkty z Chin. W odwecie Chiny wprowadziły swoje cła co sprawia, że konflikt wydaje się narastać. W tle pozostawały dane, choć warto nadmienić pozytywne zaskoczenie niemiecką produkcją przemysłową.

Po południu opublikowano z kolei dane z amerykańskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia lekko wzrosła do 4%, jednak NPF ponownie pobiły konsensus. Płace pozostały na poziomie z maja. W konsekwencji amerykańskie, ale i europejskie parkiety zaliczyły udaną sesję. Niestety nie miało to większego przełożenia na krajowy rynek, a kontrakty pomimo prób, nie przekroczyły czwartkowego maksimum. Ostatecznie notowania FW20 zakończyły się na poziomie 2 125 pkt.
 
W układzie technicznym sesja nie zmieniła dotychczasowego obrazu rynku. Ten utrzymuje kontrakty w kanale spadkowym, choć w ostatnich dniach uwidoczniło się odbicie. Niestety skala odreagowania pozostaje na razie mizerna, co wpływa na dość neutralny układ wskaźników. Zarówno RSI jak i ADX pozostają w neutralnych zakresach, choć warto zwrócić uwagę, że utrzymanie odbicia mogłoby się zakończyć przecięciem się linii kierunkowych na ADX, co byłoby argumentem do utrzymania ruchu. Na razie jednak kontrakty będą musiały pokonać najbliższy opór w postaci czwartkowego maksimum.
 
Dzisiejsza sesja ma szanse dodatniego otwarcia za sprawą wyraźnych wzrostów w Azji oraz udanego piątkowego zamknięcia w USA. Reszta dnia upłynie prawdopodobnie ponownie w atmosferze niepewności wobec napiętych stosunków międzynarodowych co sprawia, że utrzymanie odbicia na rynku terminowym będzie utrudnione.  /Agata Filipowicz-Rybicka/

Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda