BM Alior Bank - Raport Futures

11.07.2018 08:37  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

W trakcie wtorkowej sesji notowania kontraktów wystartowały na lekkim plusie z poziomu 2 133 pkt, po czym podaż w pierwszej fazie sprowadziła kurs w rejon dołków z ostatnich dni na 2 112 pkt. Popyt przystąpił intensywnie do ofensywy (wsparty wzrostem DAX) i kurs w szybki sposób poszybował do 2 172 pkt, by do końca sesji utrzymywać względnie wysokie poziomy kursu.

Na zamknięciu handlu notowania FW20 ustanowiły poziom 2 154 pkt (+1,27%). Wczorajsza sesja ożywiła nieco obrót, wolumen kontraktów wzrósł o ponad 3/4 do 15,6 tys. sztuk. Poczynaniom rynku towarzyszyło praktycznie puste kalendarium publikacji.
 
Technicznie strona popytowa zaznacza swoją obecność, a trwające odreagowanie w najbliższym czasie powinno napotkać na linię oporu, wyznaczoną w trakcie całości fali spadkowej. Linia ta aktualnie znajduje się w rejonie 2 190 pkt. Silne wsparcie dla FW20 wydaje się znajdować w rejonie 2 112 pkt (kupujący przez kilka ostatnich dni broni tego poziomu). 
 
Dzisiejsza sesja ponownie nie będzie dostarczać inwestorom wielu publikacji ekonomicznych, w kraju odbędzie się posiedzenie RPP, które nie powinno w żadne sposób zaskoczyć – Rada wyraźnie nakreśliła scenariusz utrzymania stóp procentowych na niezmienionym poziomie w nadchodzących miesiącach. Osłabienie nastrojów na kontraktach na DAX i S&P500 powinno dziś rzutować na GPW, przynajmniej w pierwszej części sesji.
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda