Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

BM Alior Bank - Raport Futures

12.07.2018 08:39  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Środowe notowania na krajowym rynku przyniosły mocną kontrę w stosunku do wtorkowego, wzrostowego wybicia. Tym samym kurs powrócił do strefy wcześniejszej, lokalnej konsolidacji. Wskaźniki RSI odbił się od górnego ograniczenia kanału spadkowego. Na diagramie 60-min jest widoczne, że główna faza spadku została wykonana na otwarciu notowań.

W kolejnych godzinach kurs pozostawał już stabilny, nie wykazując dalszego wzrostu presji podażowej. Jednakże sygnałem ostrzegawczym przed osłabieniem wzrostowego impetu były wykazywane po wtorkowej sesji negatywne dywergencje na RSI i MACD. 
 
Nastrojom zdecydowanie nie sprzyja obecna sytuacja geopolityczna. Zapowiedzi administracji prezydenckiej USA o analizowaniu kolejnej grupy chińskich produktów, które mogą być objęte cłami do wartości rocznej wymiany ok. 200 mld USD, potęguje obecny konflikt. W samych USA, mimo wykazywanego wzrostu cen kosztów produkcji, rynkowy sentyment pozostaje jeszcze pozytywny. Tłem dla lipcowej zwyżki są oczekiwane wzrosty wyników spółek za II kw, dla których rozpoczyna się sezon publikacji. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o produkcji przemysłowej w strefie euro oraz publikację protokołu z ostatniego posiedzenia ECB. W USA pojawi się raport o inflacji konsumenckiej oraz cotygodniowe dane o nowych zasiłkach dla bezrobotnych. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda