BM Alior Bank - Raport Futures

06.08.2018 08:45  Kontrakty terminowe
Piątkową sesję na krajowym rynku można określić mianem neutralnej. Świeca doji przy niewielkiej zmienności w trakcie sesji (29 pkt.), niewielkim odchyleniu od kursu odniesienia (+5 pkt.) oraz niskich obrotach, raczej sugerowała wrażenie większego oczekiwania na wakacyjny weekend, niż wzmożonej rotacji portfela.

Na wykresie dziennym opór jest podkreślany w obszarze zniesienia 38,2% całej poprzedzającej (tegorocznej) fali spadkowej. Wskaźnik RSI odbija w dół od swojej kilkunastomiesięcznej strefy oporu ok. 70 pkt., również wskazując na obniżenie impetu wzrostowego. 
 
Na wykresie 60-min wciąż jest aktywna formacja RGR. Mimo iż w piątek kurs podążał bardziej ruchem bocznym, to ryzyko dolnego wybicia jest wciąż duże. W przypadku dolnego wyłamania potencjał ruchu wynosi ok. 50 pkt. co odmierzając od szacowanej linii szyi (ok. 2260 pkt.) określa poziom docelowy w pobliżu 2210 pkt., czyli niemal przy zniesienia 50% z poprzedzającej fali wzrostowej. Na wskaźnikach AT jest prezentowany nieco odmienny stan, RSI zbliża się ponownie do górnego ograniczenia kanału spadkowego, MACD jest ponad poziomem linii sygnalnej. 
 
Piątkowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę na głównych rynkach. Wyraźnie słabszy, piątkowy raport o zmianie zatrudnienia w USA, w porównaniu do odczytu ubiegłomiesięcznego oraz szacunków ADP, może poskromić oczekiwania względem stóp procentowych. Zmiana notowań kontraktów terminowych dla indeksów DAX i SP500 od piątkowego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z Niemiec o nowych zamówieniach w przemyśle oraz indeks nastrojów inwestycyjnych Sentix. /Marcin Brendota/
 
Więcej informacji w załączniku


Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda