BM Alior Bank - Raport Futures

07.08.2018 08:35  Kontrakty terminowe
Początek tygodnia, podobnie jak sesja piątkowa, nie przyniósł większych zmian na krajowym rynku. Po neutralnym otwarciu kurs w dalszej części sesji nie notował większych odchyleń pozostając na zbliżonym poziomie. Na wykresie 60-min wyodrębniona wcześniej formacja głowy i ramion ulega pewnemu zniekształceniu poprzez ostatnią konsolidację cenową jaka nastąpiła po budowie prawego ramienia.

Jeżeli jednak nastąpi dolne wybicie poziom docelowy określony wysokością formacji jest ustawiony na poziomie ok. 2210 pkt. Wskaźniki AT w tym interwale raczej prezentują wzrostowe podejście, RSI wybił się z kanału spadkowego, MACD przebił linię sygnalną poprzedzając to pozytywnymi dywergencjami i teraz jest bliski przebicia poziomu równowagi. 
 
Na wykresie dziennym ogólny obraz wciąż wskazuje na osłabienie wzrostowego impetu. Po piątkowej świecy doji wczoraj pojawił się wisielec. Kurs pozostaje w strefie oporu zniesienia 38,2% z wcześniejszej fali spadkowej. Tymczasem na giełdach zagranicznych, zwłaszcza amerykańskich, pozytywne nastawienie jest podtrzymane. Kontrakty terminowe na S&P500 przebijają lipcowy szczyt zbliżając się do historycznego styczniowego maksimum.

Siłą napędową są publikowane wyniki amerykańskich przedsiębiorstw po II kw, których roczna dynamika dla całego indeksu przekracza 20%. W dzisiejszym kalendarium w ciągu dnia nie ma bardziej cenotwórczych odczytów, natomiast rano został opublikowany raport o niemieckiej produkcji przemysłowej, miesięczny spadek produkcji był wyższy od prognoz. 
 
Więcej informacji w załączniku

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda