BM Alior Bank - Raport Futures

08.08.2018 08:52  Kontrakty terminowe
Notowania FW20 po wczorajszej sesji lekko zwyżkowały, ale i tak daje się we znaki sezon wakacyjny. Zmienność w trakcie notowań była poniżej 20 pkt. wolumen obrotu również był bardzo niski. Z perspektywy wykresu dziennego niewiele się zmieniło. Poprzedzające świece doji i wisielca nie zostały potwierdzone, ale też i wczorajsza szpulka również nie stanowi dostatecznego zanegowania.

Natomiast z pewnością dość wyraźnie podkreślona jest strefa oporu przy zniesieniu 38,2% z poprzedzającej fali spadkowej. Na wykresie 60-min wcześniejsza formacja głowy i ramion powoli przestaje mieć rację bytu i przekształca się raczej w trend boczny. Wedle tego założenia teraz celem powinien obszar lipcowego szczytu w pobliżu 2316 pkt. Na podstawowych wskaźnikach AT są wykazywane sygnały wzrostowe. 
 
Na poziomie spółek indeksu bazowego warto nadmienić o doniesieniach z sektora bankowego o odstąpieniu od negocjacji PEKAO i ALIOR w sprawie połączenia, w przypadku PEKAO oznacza to zaniknięcie ryzyka nowej emisji i cięcia dywidendy. Poranny raport finansowy za II kw PEKAO był w zgodzie z prognozami rynkowymi i lekko powyżej wyników ubiegłorocznych. Oprócz wzrostu wyniku odsetkowego i z prowizji dają o sobie znać wyższe koszty administracyjne oraz z tytułu ryzyka. 
 
Na giełdach zagranicznych, zwłaszcza amerykańskich, utrzymuje się pozytywny sentyment. Kontrakty terminowe na SP500 są blisko historycznego maksimum. Ogółem zmiana tych instrumentów oraz futures na DAX od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. 
 
Więcej informacji w załączniku

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda