BM Alior Bank - Raport Futures

09.08.2018 08:22  Kontrakty terminowe
Środowa sesja, podobnie jak trzy poprzednie, nie przyniosła większych zmian na krajowym rynku. Zmiana kursy względem odniesienie była dość niewielka, lekko drgnął w górę wolumen obrotów. Niestety szerokość rynku wśród spółek indeksu bazowego była dość niska i większość spółek zakończyła sesję na minusie.

Początkowy większy optymizm wspierał komunikat ze strony PEKAO oraz ALIOR o zaprzestaniu negocjacji w sprawie ewentualnego połączenie, co zostało dobrze odebrane przez inwestorów i oba banki istotnie zyskały na wartości. Również akcjonariusz obu tych instytucji, czyli PZU, także przyciągał większą uwagę inwestorów. Dobrą sesję odznaczył również CDPROJEKT. 
 
Na wykresie dziennym fw20 pojawiła się świeca zbliżona do spadającej gwiazdy, co wraz z poprzedzającymi szpulkami (w tym doji i wisielec) wskazuje na obniżenie impetu wzrostowego i problem z wejściem na wyższe poziomy cenowe. Na diagramie 60-min kurs podjął nieudaną próbę ataku na lipcowy szczyt 2316 pkt. Mimo chwilowego naruszenia tej bariery, zaraz później notowania obsuwały się na niższe poziomy. Na MACD na pojawił się wstępny sygnał spadkowy
 
Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania przyniosły niewielki spadek. Kursy głównych indeksów amerykańskich i zachodnioeuropejskich lekko zniżkowały. Zmiana notowań kontraktów terminowych na ten indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt z USA o inflacji producenckiej. Przed sesją swoje wyniki finansowe opublikowały m.in. ALIOR, ENERGA i LOTOS. Dla ALIOR i ENERGA wykazany wynik był wyższy od prognoz rynkowych, dla LOTOS wynik finansowy był zbieżny z opublikowanymi 25 lipca szacunkami. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda