BM Alior Bank - Raport Futures

10.08.2018 08:54  Kontrakty terminowe
Początkowo słabsze otwarcie czwartkowej sesji dla fw20 ostatecznie zostało przekute w niewielką zwyżkę. Na wykresie 60-min kurs instrumentu ponownie dąży w kierunku lipcowego szczytu 2316 pkt.

Niski wolumen obrotów raczej nie zdradza szerszego zainteresowania rynkiem, stąd potencjalny atak na szczyt jak na razie nie ma większych szans powodzenia. Aczkolwiek wspomniany niski wolumen sprzyja większej swobodzie ruchu kursu, czyli naruszenie tej bariery może wystąpić. Na MACD nastąpiło odwrócenie kierunku i pojawił się wstępny sygnał kupna.

Na wykresie dziennym trwa proces budowania lokalnej konsolidacji. Wcześniejsze sygnały spadkowe (świeca wisielca, spadającej gwiazdy) nie zyskały potwierdzenia, niemniej oznaki osłabienia wzrostowego impetu są obserwowane. Zniesienie 38,2% z poprzedzającej tegorocznej fali spadkowej wciąż określa strefę oporu 2284 pkt. wokół której oscylują ostatnie sesje. 
 
Wczorajsza sesja na giełdach zagranicznych była względnie neutralna. Natomiast z dzisiejszym porankiem jest dostrzegalne niewielkie osłabienie notowań kontraktów terminowych na główne indeksy, co wskazuje na możliwy spadek kursy FW20 w pierwszej fazie po otwarciu sesji.

Uwagę zwraca rynek walutowy z notowaniami PLN do EUR i USD, gdzie wykazywane jest podwyższona zmienność od wczoraj, niewykluczone że powodowana wczorajszą wypowiedzią wiceministra finansów o pojawieniu się w lipcu deficytu budżetowego. Sentyment rynku walutowego może przenieść się na wycenę aktywów kapitałowych. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt o inflacji konsumenckiej w USA.
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda