BM Alior Bank - Raport Futures

16.08.2018 08:47  Kontrakty terminowe
Przebieg wtorkowej sesji był dość neutralny, kurs zamknięcia wypadł lekko powyżej kursu odniesienia. Na wykresie dziennym pojawiła się niewielka szpulka, która wraz z poniedziałkową, również niewysoką białą świecą, bardziej sprawiają wrażenie lokalnego odreagowania przed kontynuacją zapoczątkowanego w piątek spadku.

Na MACD jest podtrzymany sygnał sprzedaży. Zastanawiający jest wzrost LOP (i to przed dniem wolnym od sesji) wskazujący na oczekiwanie silniejszego ruchu. Gorszemu sentymentowi powinny sprzyjać wczorajsze wydarzenia na głównych rynkach. 
 
Dość mocne spadku zagościły na giełdach zachodnioeuropejskich i amerykańskich. Wyraźne osłabienie ma też miejsce na rynku metali oraz paliw. Dostaje się również rynkom wschodzącym, gdzie oprócz aktywów kapitałowych również waluty są pod presją podaży.

Głównym ogniskiem zapalnym prawdopodobnie jest sytuacja w Turcji i nowy front wojny handlowej na linii Turcja – USA. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wtorkowego popołudnia implikuje spadkowy początek sesji dla FW20. Z początkiem dnia futures na DAX i SP500 lekko odbijają w górę, ale nie tyle aby skompensować wczorajszą zniżkę. Kurs tureckiej liry, będącej ostatnio barometrem dla rynków wschodzących, trzeci dzień z rzędy umacnia się po uprzednim gwałtownym osłabieniu. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o krajowej inflacji bazowej oraz w USA dane o budowie nowych domów.   
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda