BM Alior Bank - Raport Futures

17.08.2018 09:00  Kontrakty terminowe
Czwartkowa sesja przyniosła minimalne zmiany dla kursu FW20. Dzienna amplituda wahań wyniosła ledwie 25 pkt, a względem kursu odniesienia zamknięcie wypadło w odstępie 11 pkt. Jednocześnie poziom obrotów jest niższy od średniej ostatnich sesji. Ujmując razem przebieg sesji z bieżącego tygodnia, to bardziej sprawiają wrażenie przystanku przed dalszym spadkiem niż budowaniu bazy pod przyszłe odbicie.

Na dziennym MACD jest aktywny sygnał sprzedaży, RSI również obniża wartości. Na wykresie 60-min kurs powrócił do granic wcześniejszej konsolidacji (przypominającej trójkąt odwrócony), ale raczej nie widać presji na podejście do górnego ograniczenia (2316 pkt.). 
 
Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła zdecydowaną poprawę nastrojów, zwłaszcza wśród spółek amerykańskich skupionych wokół indeksu Dow Jones (głównie sektor przemysłowy). Zapewne był to wpływy doniesień o powrocie do rozmów Chin i USA w zakresie negocjacji dotyczących wzajemnego handlu, co daje szansę na osłabienie wzajemnych barier celnych jakie zostały zbudowane w ostatnich miesiącach.

Indeksy Nasdaq100 i S&P500, którego czołówkę wypełniają spółki technologiczne, zyskiwały na wartości w mniejszym zakresie. W Europie Zachodniej także pojawiło się niewielkie odreagowanie. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralny początek sesji dla FW20. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw. 

Więcej informacji w załączniku
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda